RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

CD Projekt na podium warszawskiej giełdy. Twórcy gier wyceniani wyżej niż PKN Orlen

CD Projekt w czwartek został wyceniony na 31,63 mld zł (fot. Shutterstock/charnsitr)
CD Projekt w czwartek został wyceniony na 31,63 mld zł (fot. Shutterstock/charnsitr)

Polski wydawca i producent gier, spółka CD Projekt wskoczyła na podium warszawskiej giełdy. Kapitalizacja firmy przekroczyła wycenę największej polskiej spółki paliwowej – PKN Orlen. Od 2009 r. akcje CD Projekt wzrosły o 21 tys. proc.

„Wiedźmin”, „Cyberpunk 2077”, „Dying Light 2”. Polskie gry towarem pożądanym za granicą

Już 4 proc. eksportu z Polski do Stanów Zjednoczonych stanowi seria gier „Wiedźmin”. Przemysł gier stał się wizytówką polskiej branży rozrywkowej,...

zobacz więcej

Producent „Cyberpunk 2077” czy serii o „Wiedźminie” został wyceniony na 31,63 mld zł. Przekroczył tym samym kapitalizację PKN Orlen (31,23 mld zł). W zeszłym tygodniu pokonał inną z notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółek – Santander (obecnie 30,91 mld zł).

Gdy zarząd firmy w styczniu 2020 r. ogłosił, że premiera gry „Cyberpunk 2077” została przesunięta z kwietnia na wrzesień, z kapitalizacji spółki „wyparowało” 2,5 mld zł. Bo tym chwilowym zawirowaniu było już tylko lepiej, a wartość CD Projekt nieustannie rosła.

Teraz na warszawskiej giełdzie lepiej wyceniane są już tylko PZU i PKO BP – z kapitalizacją odpowiednio: 34,67 mld zł i 43,69 mld zł.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej