Raport

Epidemia koronawirusa

Były szef prokuratury wydalony z zawodu

Brał łapówki, znieważył policjanta (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Były szef prokuratury w Kutnie Sławomir E. wydalony z zawodu. Taką decyzję podjęła Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego. Były szef kutnowskiej prokuratury oskarżony jest m. in. o naruszenie nietykalności policjantów i przyjmowanie łapówek. Według śledczych miał przyjąć od zorganizowanej grupy przestępczej 115 tys. zł.

Owsiak obraził posłankę. Sędzia Góral uznała, że mógł i kazała zapłacić... Pawłowicz

Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że szef WOŚP Jerzy Owsiak nie musi przepraszać Krystyny Pawłowicz za obraźliwe wobec niej sformułowania....

zobacz więcej

Jak ustalili śledczy, były szef prokuratury w Kutnie pomagał zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawa dotyczy jednej z kutnowskich ubojni. Członkowie grupy nawiązali z prokuratorem współpracę, która polegała na roztoczeniu nad nimi parasola ochronnego.

Za korzystne dla przestępców decyzje prokurator pobierał łapówki, a do przekazywania pieniędzy dochodziło w lasach pod Kutnem i w siedzibie prokuratury.

Drugi z zarzutów nie ma związku z wątkiem korupcyjnym. Sławomir E. w maju 2017 r. na jednym z osiedli w Łodzi zakrwawiony próbował wejść do jednego z mieszkań. Na miejsce przyjechała policja i to właśnie wtedy prokurator uderzył funkcjonariusza, ubliżał mu, groził utratą pracy i pozbawieniem życia. We wtorek Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego uznała Sławomira E. winnym większości zarzucanych mu czynów i orzekła karę wydalenia z zawodu.

Prokuratura Krajowa przeciwko byłemu szefowi Prokuratury Rejonowej w Kutnie skierowała do sądu akt oskarżenia. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej