RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Wałęsa pisze o UE. „Nie podoba się, to won ze struktur”

By nie pozwolić na zniszczenie wielkiego zwycięstwa Solidarności pod moim przewodem – uzasadnia (fot. arch.PAP/CTK Photo/Vit Simanek)
By nie pozwolić na zniszczenie wielkiego zwycięstwa Solidarności pod moim przewodem – uzasadnia (fot. arch.PAP/CTK Photo/Vit Simanek)

Były prezydent Polski Lech Wałęsa opublikował wpis, skierowany do „działaczy europejskich struktur”. Oznajmia w nim, że jest zawiedziony i dodaje, że nie można tolerować burzenia nowej Europy. „Nie podoba im się taka Europa to WON. Nie podoba im się Unia no to WON ze struktur” – pisze, mając na myśli Polskę i Węgry.

Wałęsa w „Maiami Beach” pomylił rodaków z „robakami”

Lech Wałęsa od kilku dni przebywa w najpopularniejszym mieście Florydy. Były prezydent korzysta ze słonecznej pogody i spacerów boso po plaży....

zobacz więcej

Lech Wałęsa swój wpis zamieścił na Facebooku. Na początku zaznacza, że stał „na czele walki Solidarności o zjednoczoną, wolną, demokratyczną Europę”. „Udało się i przekazaliśmy zwycięstwo demokracji i jej strukturom” – wyjaśnia.

Dalej twierdzi, że „trzeba było zbudować wiele nowych rozwiązań strukturalnych i programowych nieznanych i niepotrzebnych wcześniej”. Wyznał, że jednak jest dziś zawiedziony. „Ludzie, którzy dzięki temu zwycięstwu dostali się do możliwości budowania nowej Europy, nie nadążają do koniecznych rozwiązań. Nie można tolerować burzenia tej budowy Węgrom czy Polsce” – twierdzi.

Później padają mocne słowa. „Nie podoba im się taka Europa to WON. Nie podoba im się Unia no to WON ze struktur” – pisze. „Niech budują swoje pomysły, za swoje pieniądze. Nie można pozwolić, by wrogowie tej koncepcji Europy byli w strukturach Europejskich jako piąta kolumna” – czytamy.

Na koniec dodał, że potrzeba „jasnego zdecydowanego działania”. „Trzeba w strukturach organizacji Europejskich doprowadzić do czytelnej równowagi praw z obowiązkami, wolności z odpowiedzialnością i o to proszę. To jest możliwe i to jest konieczne by nie pozwolić na zniszczenie wielkiego zwycięstwa Solidarności pod moim przewodem” – zakończył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej