RAPORT

Kampania 2020

Ruszyła ósma edycja charytatywnej akcji „Wyślij pączka do Afryki”

Akcja ma na celu pomoc dzieciom w Afryce (fot. PAP/Mateusz Marek)

Pod hasłem „Podaruj dzieciom zdrowie” ruszyła ósma edycja charytatywnej akcji „Wyślij pączka do Afryki”. Brat Jerzy Steliga z Fundacji Kapucyni i Misje zachęca, żeby odmówić sobie zjedzenia jednego czy dwóch pączków i przesłać wirtualnego pączka do głodujących w Afryce. Pomysłodawcą akcji jest brat Benedykt Pączka, który posługuje na Czarnym Kontynencie.

Dziś tłusty czwartek. Polacy zjedzą ok. 7 tys. ton pączków

W tłusty czwartek Polacy zjedzą ok. 7 tys. ton pączków – tak wynika z wyliczeń Banku BNP Paribas. Tego dnia zjadamy przeciętnie około 100 mln...

zobacz więcej

Wszystkie zebrane pieniądze trafią na konto Fundacji Kapucyni i Misje i zostaną przeznaczone m.in. na czesne i dożywianie osieroconych dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej i w Czadzie, budowę studni głębinowych oraz leczenie niepełnosprawnych.

Brat Steliga zaapelował też, aby „zamienić swoją pączkową darowiznę na konkretną pomoc dzieciom, ubogim, którymi opiekują się kapucyni i aby razem rozwijać dzieło miłosierdzia”.

Br. Steliga wyjaśnia, że „dzięki wsparciu osierocone dzieci otrzymają posiłek w szkole, będziemy mogli zbudować nowe szkoły, przedszkola, kaplice, nowe szpitale dla chorych dzieci, dwie nowe studnie, plac zabaw dla dzieci, nowe boiska i wiele innych projektów będziemy mogli zrealizować z myślą o najuboższych”.

Pączek to bomba kaloryczna. Doradzamy, jak je spalić

W tłusty czwartek nie warto odmawiać sobie pączka. – Warto natomiast zachować umiar i pamiętać, że to prawdziwa bomba kaloryczna, zawierająca...

zobacz więcej

W tym roku na realizację 16 projektów fundacja potrzebuje 450 tys. zł.

Akcję można wesprzeć na kilka sposobów. Pierwszą, najprostszą formą jest przelew na konto: 26 1240 4533 1111 0010 5274 9794 (FUNDACJA KAPUCYNI I MISJE ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków) z dopiskiem „Pączek dla Afryki”. Inną formą akcji jest „pączkowanie”, czyli zbiórki na rzecz misji.

– W akcję zaangażowane są szkoły i przedszkola, które robią kiermasze, ale też każdy chętny może upiec czy też kupić pączki, poczęstować nimi znajomych i zrobić zbiórkę na rzecz misji – powiedział brat Steliga.

Pomóc można też kupując wirtualnego pączka za pośrednictwem strony: www.paczek.kapucyni.pl.

źródło:
Zobacz więcej