RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Babo”, „jesteś przez przypadek”, „kłamczucho”. Co do Lichockiej krzyczała w Sejmie opozycja

Najczęściej słychać było posła Nitrasa (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Podczas burzliwej debaty w Sejmie, kiedy opowiedziano się za przeznaczeniem rekompensaty dla mediów publicznych, politycy opozycji przeszkadzali Joannie Lichockiej w sprawozdaniu. Z sejmowej sali, między innymi z ust posła Sławomira Nitrasa, słychać było szereg obelg w jej kierunku. – „kłamczucho!”, „ty sama jesteś przez przypadek”, „co ty gadasz, babo?”.

Kidawa-Błońska narzeka na stan służby zdrowia. „Powinna zapytać szefa swojego sztabu”

Jeżeli kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska atakuje stan służby zdrowia, powinna zapytać swojej prawej ręki – szefa jej sztabu...

zobacz więcej

Po głosowaniach, w którym Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu o odrzuceniu noweli ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej media obiegło zdjęcie posłanki PiS Joanny Lichockiej z wyprostowanym środkowym palcem.

Posłanka tłumaczyła potem na Twitterze, że przesuwała energicznie dwukrotnie palcem pod okiem, bo była zdenerwowana. W piątek Lichocka przeprosiła wszystkich, którzy poczuli się urażeni tymi wydarzeniami. Stwierdziła też, że przy użyciu stopklatek wprowadza się opinię publiczną w błąd i zarzuciła PO uruchomienie „machiny propagandowej”.

Podczas wspomnianego posiedzenia Sejmu w trakcie, gdy posłanka Lichocka przemawiała w roli posła sprawozdawcy z sejmowej sali dochodziły okrzyki posłów opozycji, którzy przerywali jej sprawozdanie.

Wpis posłanki PO o onkologii. Wypomniano jej, jak Arłukowicz „oszczędzał na lekach na raka”

Posłanka PO Agnieszka Pomaska w odpowiedzi na materiał „Wiadomości” TVP1 o pieniądzach na onkologię napisała o „pazerności” i „kolejnych kłamstwach...

zobacz więcej

– Kto przedstawia? To jest dopiero wstyd – mówił Nitras. Na słowa Lichockiej „było tak: 12 lutego o poranku zebrała się komisja kultury i w tym momencie na kilkadziesiąt minut większość w tej komisji, trochę przez przypadek, uzyskała opozycja” Nitras krzyknął: „ty sama jesteś przez przypadek”.

– To jest sprawozdanie? – pytał z kolei inny parlamentarzysta, nie wiadomo jednak, który. Wtórował mu Nitras wielokrotnie krzycząc „skandal!”. – Kobieto, co ty mówisz? Precz! – przerywano Lichockiej. Z kolei posłanka Krystyna Skowrońska komentowała „kobieto, co ty mówisz?”.

Na tym się nie skończyło. – Jak można tak kłamać? To jest sprawozdanie komisji? – pytał Nitras. Inny parlamentarzysta krzyczał – „kłamczucho!”. – Absolutny skandal – krzyczał Nitras.

„Przegraliście, uwierzcie, zaczynacie przegrywać” – krzyczano do Lichockiej z sali sejmowej. Chwilę później marszałek Sejmu poprosiła Nitrasa o spokój. – Nie, nie będę spokojny, pani marszałek – odparł polityk PO.

Z sali dało się też słyszeć sformułowania – „zabierze pieniądze na nowotwory i da Kurskiemu”, „co ty gadasz, babo?”.źródło:
Zobacz więcej