Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Minister zdrowia w rządzie PO-PSL: Bardzo dziękuję premierowi Morawieckiemu

Prof. Marian Zembala (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)

Bardzo dziękuje premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, że był na tyle odważny, że nie zlikwidował Narodowego Funduszu Zdrowia – mówił w TVN24 jeden z najsłynniejszych polskich kardiochirurgów i były minister zdrowia w rządzie PO-PSL prof. Marian Zembala.

Kidawa-Błońska narzeka na stan służby zdrowia. „Powinna zapytać szefa swojego sztabu”

Jeżeli kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska atakuje stan służby zdrowia, powinna zapytać swojej prawej ręki – szefa jej sztabu...

zobacz więcej

Jak zaznaczał prof. Zembala, „zanim zaczniesz krytykować innych, pokaż, co ty sam co zrobiłeś, pokaż i udowodnij co zrobiłeś”. – Najłatwiej jest mówić: „wprowadźmy nowy system” – powiedział.

Dodał, że chciałby podziękować premierowi Morawieckiemu, że nie zlikwidował NFZ, mimo, iż takie toczyły się debaty. – Byłaby to wielka i nieodpowiedzialna decyzja. Na szczęście jako premier powiedział „stop”, inaczej mielibyśmy niewyobrażalny chaos – wskazał.

Dodał, że medycyna i ochrona zdrowia w Polsce „jest coraz lepsza i coraz bardziej zorganizowana”. – Mówimy tak dużo i tak niedobrze o onkologii polskiej. Ostatnie kilkanaście lat, to jest okres bardzo znaczącej poprawy w zakresie onkologii. Gdybyśmy dzisiaj analizowali problem w zakresie onkologii – nastąpiła znacząca poprawa dostępności do leczenia specjalistycznego, ale i skuteczności tego leczenia – stwierdził.

źródło:
Zobacz więcej