Raport

#FabrykahejtuPO

Wielki karambol na autostradzie. Są ofiary śmiertelne i ranni [WIDEO]

Dwie ofiary śmiertelne i co najmniej 40 rannych z powodu zderzenia się 200 pojazdów, w tym piętnastu ciężarówek na autostradzie 15 w mieście La Prairie w prowincji Quebec w południowo-wschodniej Kanadzie. Środowy karambol zajął ponad kilometr jezdni.

Wypadki na A2. Są duże utrudnienia na trasie

Po wypadku z udziałem czterech pojazdów zablokowany jest prawy pas autostrady A2 w stronę Świecka między węzłami Poznań Zachód i Buk. Trasa była...

zobacz więcej

Policja potwierdziła, że osoby, które zginęły, wcześniej utknęły w pojazdach na kilka godzin po wypadku. Służby miały trudność z dostępem do ofiar ze względu na wyciek oleju napędowego. Ratownicy musieli go usunąć w celu dotarcia do nich. Policja nie mogła potwierdzić ani ich wieku, ani płci.

Według ministra zdrowia Danielle McCann, w trzech okolicznych szpitalach – w związku z licznymi nowymi pacjentami – został ogłoszony pomarańczowy kod awaryjny, oznaczający konieczność szybkiej pomocy. Nie znana jest dokładna liczba poszkodowanych. Ustalono, że jest ich wielu, w tym kilku poważnie rannych.

50 samochodów było kompletnie zniszczonych, a 75 wymagało holowania – poinformował minister transportu François Bonnardel. Do wypadku doszło na południowej części autostrady 15 między zjazdami Matte i Montcalm. Szef resortu wskazał na nagły podmuch wiatru znad rzeki św. Wawrzyńca wywołał zamieć, która mogła doprowadzić do karambolu.

Kanadyjski departament środowiska podał, że śnieżyca uderzyła w region Montérégie, na terenie którego doszło do wypadku. Autostrada biegnie równolegle do rzeki, dlatego unoszący się śnieg zmniejszał widoczność w niektórych obszarach.

źródło:
Zobacz więcej