Raport

#FabrykahejtuPO

„Zielony kierunek, z uszanowaniem konwencjonalnej podstawy”. PGE ma nowego prezesa

Wojciech Dąbrowski, nowo wybrany prezes zarządu Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Energetycznej powołała Wojciecha Dąbrowskiego na stanowisko prezesa spółki. Wiceprezesem ds. innowacji został Paweł Śliwa, za sprawy operacyjne będzie odpowiadał Ryszard Wasiłek. Dąbrowski od trzech lat pełnił funkcję prezesa zarządu PGE Energia Ciepła.

PGE Obrót ostrzega przed fałszywymi SMS-ami

PGE Obrót z Rzeszowa, spółka zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych ostrzega swoich klientów przed fałszywymi SMS-ami...

zobacz więcej

Jak poinformowano w komunikacie spółki, wiceprezesem ds. korporacyjnych będzie Paweł Cioch, zaś za finanse firmy odpowiadać będzie Paweł Strączyński.

Jednocześnie Rada odwołała ze stanowisk prezesa Henryka Baranowskiego i wiceprezesów: Emila Wojtowicza, Marka Pastuszko i Wojciecha Kowalczyka.

Wojciech Dąbrowski od 10 lat pełni funkcje menadżerskie w sektorze energetycznym. Od listopada 2017 r. do lutego 2020 r. stał na czele zarządu PGE Energia Ciepła, gdzie przeprowadził proces integracji polskich aktywów ciepłowniczych zakupionych przez Grupę PGE od francuskiego EDF. Od stycznia 2016 r. do listopada 2017 r. pełnił funkcję prezesa zarządu PGNiG Termika, a w latach 2011-16 – wiceprezesa zarządu Zakładu Energetyki Cieplnej w Wołominie.

„PGE Polska Grupa Energetyczna potrzebuje silnego impulsu zarządczego, aby realizować wyzwania jakie ma przed sobą. Unijna polityka klimatyczna, zielony ład, dekarbonizacja, społeczne oczekiwania to elementy, które już wpływają na sektor energetyczny i będą determinować pracę zarządu PGE. Zielony kierunek z uszanowaniem konwencjonalnej podstawy to cel, który stawiam przed sobą” – mówi nowy prezes, cytowany w komunikacie spółki.

Zarząd PGE planuje audyt projektów i pilną, w perspektywie dwóch miesięcy, prezentację działań Grupy Kapitałowej PGE – dodano.

źródło:
Zobacz więcej