RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zatrzymano właścicielkę warszawskiego biura rachunkowego

Kobieta usłyszy zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie (fot. Shutterstock/Drone in Warsaw)

Funkcjonariusze CBA z Łodzi zatrzymali za przekręty na VAT właścicielkę biura rachunkowego. Kobieta trafi do prokuratury i usłyszy zarzuty.

CBA zatrzymało trzy osoby. Kolejny wątek sprawy mafii paliwowej

Funkcjonariusze CBA zatrzymali trzy kolejne osoby w śledztwie dotyczącym funkcjonowania mafii paliwowej. W wyniku działalności grupy Skarb Państwa...

zobacz więcej

Fakt zatrzymania potwierdził w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik CBA Temistokles Brodowski. Jak wskazał, operacji dokonano na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie w ramach śledztwa dotyczącego prania pieniędzy oraz wystawiania poświadczających nieprawdę faktur VAT „w zamian za korzyść majątkową w postaci kilku procent od wartości faktury”.

Nad ranem agenci zatrzymali właścicielkę jednego ze stołecznych biur rachunkowych. Przeszukano także jej miejsce zamieszkania oraz pracy.

– Wszystko wskazuje na to, że zatrzymana nierzetelnie prowadziła księgi rachunkowe swoich klientów i pomagała im w wystawianiu poświadczających nieprawdę faktur VAT, które prowadziły do uszczuplenia należności skarbowych. Wstępne szacunki śledczych wskazują, że suma wystawionych faktur wynosiła ok. 3 mln zł – mówi Brodowski.

W postępowaniu zatrzymani zostali wcześniej trzej przedsiębiorcy, w tym jeden pochodzenia ukraińskiego.

Zatrzymana kobieta usłyszy zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

źródło:
Zobacz więcej