Raport

#FabrykahejtuPO

Wrócili z Chin, dobrowolnie zgodzili się na izolację

Pozostałym Chińczykom mieszkającym we Włoszech władze w Pekinie nie pozwoliły na powrót (fot. Reutera/Aly Song)

1,3 tys. imigrantów z Chin, którzy wrócili z urlopu w swoim kraju do miast w Toskanii, gdzie mieszkają na stałe, przebywa w dobrowolnej samoizolacji w domach w związku z epidemią koronawirusa – podała służba zdrowia tego włoskiego regionu.

Epidemia koronawirusa. Polska rozważy wspólne z krajami UE zakupy szczepionek

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował dziennikarzy w Brukseli, że Polska rozważy ewentualne przystąpienie do wspólnych zakupów...

zobacz więcej

Jak podano w komunikacie wydanym we Florencji, pozostałym Chińczykom, którzy także pojechali na świąteczne wakacje, władze w Pekinie uniemożliwiły podróż do Włoch.

Wśród osób, pozostających w izolacji, jest ponad 360 dzieci; jedna trzecia z nich przebywa w domu ponad 14 dni, czyli tyle, ile trwa kwarantanna.

Regionalny oddział służby zdrowia wyjaśnił, że chińscy imigranci po przyjeździe do Włoch są zachęcani do tego, aby zdecydować się na dobrowolną samoizolację w swoich domach przez dwa tygodnie. Rozmowy z nimi prowadzone są we współpracy z chińskim konsulatem we Florencji.

Od końca stycznia we Włoszech obowiązuje wprowadzony przez rząd stan kryzysowy w związku z epidemią koronawirusa w Chinach. W ramach stosowanych środków prewencji od tego czasu na włoskich lotniskach skontrolowano ponad 1,8 mln pasażerów, przybywających z całego świata. Kontrola polega na mierzeniu temperatury.

źródło:

Zobacz więcej