Raport

Epidemia koronawirusa

„To przebija park z palet”. Trzaskowski w grudniu urządził plażę. W lutym ją likwiduje

Stołeczny Zarząd Zieleni zaczął likwidować plażę, którą urządzono w grudniu. Zbudowany na prawym brzegu Wisły skwer kosztował ok. 100 tys. zł. Inwestycja nie została jednak uzgodniona z Wodami Polskimi. Ratusz tłumaczy, że obiekt nie jest usuwany, tylko demontowany w celu konserwacji.

„Pamiętacie słynną plażę? Świeżo wybudowany obiekt już niszczą koparki. To przebija nawet park z palet za milion złotych, bo tamten stał chociaż kilka miesięcy” – skomentował demontaż obiektu radny dzielnicy Białołęka Marcin Korowaj.Samorządowiec określił plażę mianem „słynnej” ponieważ urządzono ją – wraz ze stołami, ławami, stolikiem do gier planszowych, altaną, boiskiem do siatkówki plażowej i charakterystyczną piaskownicą w kształcie statku – w grudniu 2019 r.

Obiekt miał czekać do lata, ale już po dwóch miesiącach rozpoczął się jego demontaż. Portal zyciestolicy.com.pl poinformował, że inwestycji nie uzgodniono z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie. Tę wersję potwierdził radny dzielnicy Praga-Północ Grzegorz Walkiewicz w odpowiedzi na wpis rzecznika ratusza Kamila Dąbrowy. Władze Warszawy twierdzą, że elementy urządzenia plaży wymagają konserwacji. Po co urządzano plażę w grudniu, skoro w tym okresie nikt z niej nie korzysta, a po zimie wymagana jest konserwacja – nie wyjaśniono.

źródło:
Zobacz więcej