Raport

Epidemia koronawirusa

„Pamiętamy, kto uciekał się do siłowych rozwiązań”. Fogiel odpowiada Kidawie-Błońskiej

„Słaba władza sięga po siłowe rozwiązania” – napisała na Twitterze Małgorzata Kidawa-Błońska, nawiązując do akcji CBA w sprawie Mariana Banasia. „Pamiętamy, kto uciekał się do siłowych rozwiązań i nie pozwolimy zafałszować rzeczywistości” – odpisał jej zastępca rzecznika prasowego PiS Radosław Fogiel. Do tweeta dołączył krótki film ukazujący przemoc służb w latach rządów PO-PSL.

Praca za najniższą krajową to nie praca? Kidawa-Błońska: Mało płacą, ale... trzeba pracować

– Mój syn skończył studia. Magister inżynier budownictwa, pracuje za najniższą krajową. A mieszkanie półtora tysiąca kosztuje. Z czego on ma żyć? –...

zobacz więcej

„Słaba władza sięga po siłowe rozwiązania. Wewnętrzna wojna w PiS niszczy Polskę. Trzeba to zatrzymać zanim będzie za późno i nienawiść zatruje nasze życie” – napisała na Twitterze Małgorzata Kidawa-Błońska. Jej wpis odnosił się do dzisiejszych przeszukań w mieszkaniach i gabinecie prezesa NIK Mariana Banasia.

Na Twitterze zastępcy rzecznika prasowego PiS Radosława Fogla pojawił się spot komentujący te słowa. W materiale pojawia się napis „Lata 2007-2015, rządy PO-PSL”, a w tle widzimy liczne przykłady stosowania przemocy przez służby w tym okresie: bicie uczestnika Marszu Niepodległości, interwencję ABW w redakcji „Wprost”, pacyfikację protestów górników.

„Pani kandydat na prawdziwą prezydent chyba zapomniała jak rządziła 8 lat” – czytamy. Jest to nawiązanie do faktu, że Kidawa-Błońska była rzeczniczką rządów Donalda Tuska i Ewy Kopacz oraz marszałkiem Sejmu z rekomendacji PO-PSL.

Materiał kończy się słowami „Dość hiPOkryzji”.

źródło:
Zobacz więcej