Raport

Epidemia koronawirusa

Tomasz Duklanowski: Słowa Grodzkiego brzmią cynicznie

– Słowa wypowiedziane przez marszałka Grodzkiego, że choroba nowotworowa prowadzi do śmierci, brzmią bardzo cynicznie – powiedział w TVP Info dziennikarz Radia Szczecin Tomasz Duklanowski, wspominając osoby oskarżające Tomasza Grodzkiego o domniemane przyjmowanie łapówek. Odniósł się w ten sposób do wcześniejszych słów marszałka Senatu. Ten stwierdził, że pieniądze na TVP, powinny być przekazane chorym na raka, którzy umierają nieleczeni.

Kolejna osoba oskarża prof. Grodzkiego o przyjęcie łapówki

Profesor Tomasz Grodzki żądał 15 tysięcy złotych za zoperowanie mojej żony – pan Jacek. Aktualny marszałek Senatu miał ostatecznie wykonać operację...

zobacz więcej

Duklanowski od kilku tygodni zajmuje się sprawą obecnego marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, któremu szereg osób zarzuca branie łapówek w okresie gdy był on ordynatorem szpitala w Zdunowie pod Szczecinem. Dziś pojawiła się informacja o kolejnej osobie oskarżającej Grodzkiego.

– Każda z tych osób, każda z tych rodzin wiedziała, że rak prowadzi do śmierci i dlatego płaciła te pieniądze profesorowi Grodzkiemu. Te słowa są zdumiewające i widzę tu, że prof. Grodzki nie ma żadnych granic w walce politycznej, by osiągnąć swoje cele – mówił Duklanowski.

Dziennikarz uważa, że „wszystkie te osoby mówią prawdę”.

– One złożyły zeznania w prokuraturze pod groźbą kary za składanie fałszywych zeznań. To, co mówią jest niestety wiarygodne. To, co robił prof. Grodzki w tamtym okresie jest zatrważające – powiedział. Sam prof. Tomasz Grodzki niezmiennie powtarza, że podczas pracy dla państwowej placówki nigdy nie wziął opłaty od pacjentów lub ich rodzin.

źródło:
Zobacz więcej