Raport

Epidemia koronawirusa

Wznowiony proces wnuka byłego prezydenta RP

Wyrok będzie ogłoszony na kolejnym terminie 23 marca (fot. arch.PAP/Adam Warżawa)

Sąd Rejonowy w Gdańsku wznowił proces 26-letniego Bartłomieja W., wnuka byłego prezydenta Polski, oskarżonego o to, że w 2018 r. wraz z dwoma znajomymi dokonał w centrum Gdańska rozboju na turyście ze Szwecji.

Rozpoczął się proces wnuka byłego prezydenta RP

Przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się w poniedziałek proces 21-letniego Dominika W., oskarżonego m.in. o jazdę po pijanemu autem,...

zobacz więcej

Bartłomiejowi W. zarzucono też, że kilka dni później wziął udział w pobiciu innej osoby.

Wyrok miał był ogłoszony w środę. Sędzia Małgorzata Uszacka poinformowała, że z uwagi na konieczność poinformowania stron o możliwości zmiany kwalifikacji karnej czynów wznawia postępowanie sądowe. Wyrok będzie ogłoszony na kolejnym terminie, 23 marca.

Aktem oskarżenia objęto trzech dwudziestokilkuletnich mężczyzn.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w nocy 21 maja 2018 r. Według prokuratury oskarżeni napadli na dwóch szwedzkich turystów, spacerujących po historycznym centrum Gdańska.

Obaj Szwedzi byli bici przedmiotem przypominającym pałkę, a jednego z nich, gdy upadł, kopano po całym ciele, po czym zabrano mu telefon komórkowy wart około 350 zł. W efekcie pobicia jedna z ofiar doznała m.in. złamania piszczeli.

Wałęsa chciałby być szefem więziennictwa. „Żeby wsadzić Kaczyńskiego”

– Nie chcę wracać do polityki. Jedyne, o co mogę się starać, to o to, by być szefem więziennictwa, żeby Kaczyńskiego wsadzić do więzienia –...

zobacz więcej

Jak ustaliła prokuratura, w rozboju na Szwedzie, któremu ukradziono telefon, wzięli udział wszyscy trzej napastnicy, w tym Bartłomiej W. Pobicia drugiego szwedzkiego turysty dokonał jeden z kolegów W.

Ponadto, według śledczych, kilka dni później Bartłomiej W. wspólnie z jednym z kolegów, z którym dokonał wcześniej rozboju, wzięli też udział innym incydencie w centrum Gdańska. W godzinach nocnych 26 maja 2018 r. pobili oni mężczyznę, który stanął w obronie znajomego zaczepianego przez W. i jego kompana. Napastnicy skopali swoją ofiarę.

Bartłomiej W. jest synem Przemysława Wałęsy, który zmarł w styczniu 2017 r.

źródło:

Zobacz więcej