Raport

Epidemia koronawirusa

Lubuskie: Trwa obława na sprawców, którzy potrącili dwóch policjantów

Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala (fot. arch. PAP/Artur Reszko)

Trwa obława policyjna na dwóch mężczyzn, którzy koło Sulechowa w Lubuskiem nie dali się wylegitymować i potrącili policjantów, a jednego z nich przejechali. Ranni funkcjonariusze trafili do szpitala.

O krok od tragedii. 19-latek stracił prawo jazdy     

O dużym szczęściu może mówić 19-letni kierowca mitsubishi oraz jego 20-letni pasażer, których auto dachowało. – Przyczyną wypadku była prędkość...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło około godziny 16.

Jak poinformowała portal tvp.info rzeczniczka zielonogórskiej komendy policji Małgorzata Barska to miała być rutynowa kontrola. W czasie patrolu policjanci zauważyli auto stojące przy drodze prowadzącej przez las. Funkcjonariusze chcieli wylegitymować dwóch mężczyzn stojących przy pojeździe. Na widok policjantów mężczyźni wsiedli szybko do auta.

Funkcjonariusze chcąc uniemożliwić im ucieczkę, podbiegli do samochodu i otworzyli jego przednie drzwi. Wówczas kierowca auta miał wrzucić bieg wsteczny i ruszyć z miejsca impetem, uderzając policjantów drzwiami. Jeden z poszkodowanych funkcjonariuszy został również przejechany.

Jak dodała rzeczniczka zielonogórskiej policji w kierunku uciekającego samochodu zostały oddane strzały.

Poszkodowani mundurowi zostali przewiezieni do szpitala. Na razie policja nie podaje, jakim samochodem poruszają się sprawcy. Sprawców szukają patrole policyjne z całego województwa.

źródło:
Zobacz więcej