Raport

#FabrykahejtuPO

Czy mężczyzna może urodzić dziecko? „Raczej trudno, ale zdarzył się taki przypadek”

Posłanka Lewicy dowodziła, że mężczyzna może urodzić dziecko (fot. arch. PAP/Marek Zakrzewski)

– Raczej trudno, ale w Polsce zdarzył się taki przypadek – odpowiedziała Wanda Nowicka na pytanie, czy mężczyzna może urodzić dziecko. Kilka dni temu kandydatka na prezydenta z PO Małgorzata Kidawa-Błońska zdenerwowała się na wyborcę, który pytał ją o kwestię posiadania dzieci przez osoby tej samej płci. – Facet z facetem nie może mieć dziecka, po co zadaje pan takie pytanie – odpowiedziała. W opinii posłanki Lewicy jest inaczej.

Kidawa-Błońska: Facet z facetem nie może mieć dziecka [WIDEO]

Podczas spotkania z Kołem Gospodyń Wiejskich w Międzyrzeczu Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta była...

zobacz więcej

– Zakładam dobrą wolę pani Kidawy-Błońskiej. Jako Lewica uważamy, że trzeba wprowadzić ustawę o związkach partnerskich. Trudno jest urodzić dziecko dwóm mężczyznom, ale był przypadek, kiedy osoba transseksualna zaszła w ciążę nie wiedząc o tym; w międzyczasie, że tak powiem, doszło do zmiany płci – zapewniała Wanda Nowicka.

– Był taki przypadek, media o tym pisały, to było ze dwa lata temu, proszę sprawdzić – zachęcała posłanka Lewicy.

Wypowiedź Kidawy-Błońskiej na spotkaniu z Kołem Gospodyń Wiejskich w Międzyrzeczu nie spowodobała się partnerowi innego kandydata na prezydenta, Roberta Biedronia.

– Zabrakło klasy albo refleksji – ocenił wiceszef klubu Lewicy. – Nawet jeżeli nie jest się zwolennikiem czy nie do końca popiera się takie czy inne pomysły, to można odpowiedzieć w sposób, który nie ubliża części swoich wyborców, bo pewnie na głosy osób LGBT pani Małgorzata Kidawa-Błońska także liczy – stwierdził Śmiszek.

 

źródło:
Zobacz więcej