Raport

Epidemia koronawirusa

Formuła 1. Kubica sprawdził nowy bolid

Robert Kubica jako pierwszy testował nowy samochód (fot. Marco Canoniero/LightRocket via Getty Images)

Nowy team, nowy bolid i od razu jest lepiej. Robert Kubica uzyskał ósmy czas przejazdu okrążenia podczas pierwszego dnia testów zespołów Formuły 1 na Circuit de Barcelona-Catalunya. Najszybszy w porannej części był wicemistrz świata Fin Valtteri Bottas.

Formuła 1. Robert Kubica sprawdzi bolid

Robert Kubica jako pierwszy z kierowców Alfa Romeo Racing Orlen pojeździ bolidem podczas testów w Barcelonie. W nadchodzącym sezonie Formuły 1...

zobacz więcej

To gigantyczna różnica w porównaniu z poprzednim sezonem, kiedy bolid Williamsa wyraźnie odstawał od reszty stawki. W środowe przedpołudnie najlepszy czas Kubicy był o niewiele ponad sekundę gorszy od osiągnięcia Bottasa.

Polski kierowca jeżdżący w Alfa Romeo Racing Orlen przejechał 59 orkążeń bolidem C39, który chwilę przed początkiem testów został uroczyście zaprezentowany.

Samochód odsłonili podstawowi kierowcy teamu Fin Kimi Raikkonen i Włoch Antonio Giovinazzi. Podczas ceremonii nie zabrakło także Kubicy, któremu team przewidział rolę kierowcy rezerwowego. Co zwraca uwagę to dominujące kolory biały i czerwony oraz bardzo wyraźna ekspozycja sponsora włosko-szwajcarskiej ekipy - PKN Orlen.

Zobacz więcej