Raport

Epidemia koronawirusa

XXVIII Olsztyńskie Spotkania Teatralne.  Większości przedstawień towarzyszyć będzie muzyka na żywo

Przegląd rozpocznie się w 27 marca, w Międzynarodowym Dniu Teatru, galą podczas której nagrodzeni zostaną najlepsi aktorzy w olsztyńskich spektaklach Teatru im. Jaracza (fot. arch. PAP/Tomasz Waszczuk)

11 spektakli różnych gatunkowo, adresowanych zarówno do dorosłej publiczności jak i do najmłodszych, spotkania z twórcami oraz warsztaty taneczne – to program XXVIII Olsztyńskich Spotkań Teatralnych. Przegląd rozpocznie się 27 marca i potrwa do 4 kwietnia.

Teatr Telewizji. Premiera sztuki „Duet, czyli recepta na miłość”

Przewodnim tematem sztuki Magdaleny Wołłejko w reżyserii Adama Sajnuka jest oczywiście miłość. Spektakl jest popisem wokalnych i aktorskich...

zobacz więcej

– W tym roku olsztyńscy widzowie podczas Spotkań Teatralnych będą mogli zobaczyć 11 spektakli, w tym niektóre będą wystawione dwukrotnie; gościć będziemy 270 twórców z 9 miast – powiedział podczas konferencji rzecznik Teatru im. Jaracza w Olsztynie Maciej Lewandowski. Dyrektor programowy XXVIII Olsztyńskich Spotkań Teatralnych Karolina Purłan podkreśliła, że przeglądowi towarzyszyć będą spotkania z twórcami.

– Ponadto po raz pierwszy Spotkania Teatralne wychodzą poza teatr; jedno z przedstawień wystawione zostanie w sali pod amfiteatrem im. Czesława Niemena. W tym roku w większości spektaklom towarzyszyć będzie muzyka na żywo – dodała. Jak wyjaśniła, dużym atutem tej edycji będzie różnorodność.

– Mamy spektakle dla najmłodszych widzów i dla młodzieży. Przedstawienia są w różnej konwencji i różnych gatunków – zaznaczyła.

Przegląd rozpocznie się 27 marca, w Międzynarodowym Dniu Teatru, galą podczas której nagrodzeni zostaną najlepsi aktorzy w olsztyńskich spektaklach Teatru im. Jaracza. Po niej widzowie obejrzą „Rewię związkowo-robotniczą. Przodownicy miłości” w wykonaniu Teatru Zagłębie z Sosnowca. Przedstawienie jest inspirowane broadwayowskim hitem „Pins and Needles”.

„W Teatrze Telewizji Polskiej Artyści mają nam coś ważnego do powiedzenia w języku sztuki”

Ruszył nowy sezon Teatru Telewizji. Rozmawialiśmy z Ewą Millies-Lacroix, dyrektor Agencji Kreacji Teatru Telewizji Polskiej.

zobacz więcej

Sztuka „Dobrze się kłamie” w wykonaniu aktorów Tito Production/Spektaklove opowiada o grupie przyjaciół, która spotyka się na kolacji i planuje oglądać zaćmienie księżyca. Kacper Kuszewski w recitalu „Album rodzinny” wykona szlagiery międzywojnia.Polski Teatr Tańca pokaże olsztyńskiej publiczności taneczne przedstawienie „Fabula Rasa”, gdzie – jak podają twórcy – „widz wyruszy w hipnotyczną podróż w głąb osobowości człowieka”.

Teatr im. Aleksandra Fredry z Gniezna wystawi w Olsztynie spektakl poświęcony Freddiemu Mercury'emu. Będzie to swoisty musical i teatr tańca, ale też groteskowy wodewil i opera mydlana – podają twórcy.

Kolejnym muzycznym przedstawieniem będzie „Lorem Ipsum” – autorski spektakl teatru tańca kolektywu Vagabond Physical Collective. Teatr Nowy Proxima z Krakowa zaprezentuje sztukę „Kobiety objaśniają mi świat” a o polityce w sporcie i o tym, jak sport staje się narzędziem, za pomocą którego umacnia się siłę państwa opowiada przedstawienie „Królowie strzelców. Sport w cieniu imperium” w wykonaniu aktorów Teatru Nowego z Zabrza.

Kryminalną fabułę „Morderca jest wśród nas” przedstawi Teatr Syrena. W monodramie „Stopklatka”zaprezentuje się Michał Felczak a do najmłodszych adresowana jest sztuka „Pomelo jest zakochany w żabie, deszczu i nie tylko” w wykonaniu Teatru Fraktal.

źródło:

Zobacz więcej