Raport

#FabrykahejtuPO

Pacjentka z koronawirusem zaraziła co najmniej 15 innych osób

Epidemia koronawirusa wybuchła w mieście Wuhan w środkowych Chinach pod koniec 2019 roku (fot. Feature China/Barcroft Media via Getty Images)

Władze Korei Płd. poinformowały w środę o wykryciu kolejnych 20 zakażeń koronawirusem, podnosząc łączny bilans w kraju do 51 przypadków. Obawy o dalsze zachorowania wywołuje sprawa pacjentki, która według służb medycznych zaraziła co najmniej 15 innych osób.

Pierwsze przypadki koronawirusa w Iranie

Dwie osoby zmarły w Iranie w wyniku choroby spowodowanej przez koronawirusa – podała w środę państwowa agencja IRNA. Urzędnik z irańskiego...

zobacz więcej

14 spośród 20 nowych zakażeń wiązanych jest z nabożeństwami jednego z ruchów religijnych w mieście Daegu w środkowej części kraju.

Podejrzewa się, że 61-letnia mieszkanka Daegu, u której infekcję potwierdzono wcześniej w tym tygodniu, zaraziła koronawirusem łącznie co najmniej 15 osób, w tym 14 na nabożeństwach i jedną w szpitalu – podała południowokoreańska agencja prasowa Yonhap, powołując się na Koreańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (KCDC).

Szefowa KCDC Dzung Eun Kieong zapowiedziała przebadanie na obecność wirusa wszystkich członków grupy religijnej w Daegu.

61-latka określana jest jako „pacjentka 31” ponieważ była 31. osobą, u której w Korei Płd. wykryto wirusa. Przebywała w szpitalu w dniach 7-17 lutego.

Południowokoreańskie służby medyczne informowały wcześniej, że droga zakażenia pacjentki 31 nie jest jasna, ponieważ kobieta nie podróżowała ostatnio za granicę i nie miała kontaktu z żadną osobą, u której wcześniej wykryto infekcję.

Epidemia koronawirusa, który może wywoływać śmiertelnie niebezpieczne zapalenie płuc, wybuchła w mieście Wuhan w środkowych Chinach pod koniec 2019 roku. Do północy z wtorku na środę w Chinach kontynentalnych potwierdzono łącznie ponad 74 tys. zakażeń, z czego 2004 osoby zmarły, a ponad 14 tys. wyszło już ze szpitali – przekazała chińska państwowa komisja zdrowia.

Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd sześć zgonów: dwa w Hongkongu i po jednym w Japonii, Francji, na Filipinach i na Tajwanie.

źródło:

Zobacz więcej