Raport

Epidemia koronawirusa

NIK dementuje informacje Onetu. „Kontrola w PK trwa od miesięcy”

NIK dementuje informacje Onetu (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

– Dzisiejsza obecność dyrektora departamentu w prokuraturze została ustalona już w ubiegłym tygodniu z kierownictwem prokuratury, a ta obecność związana jest z prowadzoną od kilku miesięcy kontrolą – powiedział Matwiej, kierownik Wydziału Prasowego Najwyższej Izby Kontroli. Zdementował tym samym doniesienia portalu Onet.pl, mówiące, że kontrola rozpoczęła się dziś.

Agenci CBA weszli do siedziby NIK

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do siedziby Najwyższej Izby Kontroli w związku ze śledztwem dotyczącym prezesa Izby Mariana...

zobacz więcej

Zbigniew Matwiej poinformował IAR, że kontrola Najwyższej Izby Kontroli w Prokuraturze Krajowej trwa od kilku miesięcy.

Informację, jakoby NIK rozpoczęła dziś kontrolę w Prokuraturze Krajowej podał portal Onet.pl.

To nie pierwsza zdementowana dziś informacja podana przez portal. Informował on dziś o rzekomym zatrzymaniu syna szefa NIK Mariana Banasia. – To nieprawda. Funkcjonariusze CBA nie zatrzymali Jakuba Banasia, syna prezesa NIK – ustalił portal tvp.info w źródłach zbliżonych do sprawy.

Rano agenci CBA weszli do mieszkań prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, która prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym szefa NIK, Paweł Sawoń powiedział, że od rana są prowadzone czynności w sprawie tego śledztwa.

Sawoń dodał, że „na zlecenie prokuratury funkcjonariusze CBA wykonują czynności związane z przeszukaniem kilku miejsc”. Zastrzegł, że prokuratura nie udziela informacji w sprawie nazwisk i adresów.

źródło:
Zobacz więcej