Raport

Epidemia koronawirusa

Prezydent ogłosił skład sztabu wyborczego

Prezydent Andrzej Duda ogłosił skład swojego sztabu wyborczego. Za kampanię walczącego o reelekcję prezydenta mają odpowiadać Beata Szydło, Joachim Brudziński i Adam Bielan. Bielan będzie też rzecznikiem sztabu. Szefową kampanii została Jolanta Turczynowicz-Kieryłło.

Od kilku miesięcy regularnie spada poziom zaufania do Kidawy-Błońskiej

O 6,1 pkt proc. w porównaniu ze styczniem wzrosło zaufanie Polaków do Andrzeja Dudy – wynika z sondażu IBRIS dla Onetu. Prezydent cieszy się...

zobacz więcej

– Wszystkie osoby, które pełnią funkcję w sztabie, to była osobista decyzja pana prezydenta – zaznaczył rzecznik.

Szefową sztabu programowego została Beata Szydło, Joachim Brudziński będzie przewodniczył sztabowi organizacyjnemu.

– To trzy miesiące ciężkiej pracy; dziękuję wam za to, że chcecie podjąć ten wysiłek — powiedział Andrzej Duda. – Chciałbym, żeby to była kampania kulturalna, z szacunkiem do kontrkandydatów i wyborców – zaznaczył.

– Proszę o to, żeby nie było takich sytuacji, jak niedawno mieliśmy w Pucku, czy takich sytuacji, jak mieliśmy ostatnio, niestety, w polskim Sejmie. Żeby nie było obrażających gestów obscenicznych, żeby nie było obrażających słów – mówił prezydent.

– Mam nadzieję, że ta kampania będzie kampanią, w której wszyscy pokażemy, że nie zgadzamy się z takimi działaniami i że politykę można prowadzić inaczej, a walka wyborcza oznacza także i kulturę – dodał Andrzej Duda.

Adam Bielan poinformował, że w czwartek Dudabus wyrusza w trasę, prezydent rozpocznie tym samym kolejną turę spotkań z Polakami. W pierwszy dzień odwiedzi Łowicz.

 

źródło:

Zobacz więcej