Raport

Epidemia koronawirusa

Syn Kurta Russella może zagrać kultową postać, w którą wcielił się jego ojciec

Kurt Russell z synem Wyattem Russellem (fot. Steve Granitz/WireImage)

Minął rok, odkąd ogłoszono, że Leigh Whannell napisze scenariusz i być może wyreżyseruje nową wersję „Ucieczki z Nowego Jorku”. W kultowym filmie wyreżyserowanym przez Johna Carpentera w roli głównej wystąpił Kurt Russell. Teraz Whannell zdradził, że tę samą rolę w nowej wersji prawdopodobnie zagra Wyatt Russell, syn Kurta.

Ben Affleck przyznaje się do „błędu życia”. Wyznania przed premierą filmu

Ben Affleck określił swój rozwód z Jennifer Garner jako błąd życia. Zdobył się na to wyznanie niemal pięć lat po rozstaniu. Trudno oprzeć się...

zobacz więcej

Już 6 marca w polskich kinach będzie można zobaczyć najnowszy film Whannella pod tytułem „Niewidzialny człowiek”. Scenarzysta i reżyser zajęty jest obecnie jego promocją. W wywiadzie dla „ComicBook.com" odniósł się jednak także do planów nakręcenia nowej wersji „Ucieczki z Nowego Jorku”. I zdradził, kogo przymierza do roli Snake'a Plisskena, w którą kiedyś wcielał się Kurt Russell.

– Obsadzenie w niej Wyatta Russella wydaje się oczywistym wyborem, który podbiłby serca fanów filmu Carpentera – powiedział Whannell.

Kariera aktorska Wyatta Russella rozwija się coraz prężniej. Ostatnio można było go oglądać w wojennym horrorze „Operacja Overlord”. Będzie także gwiazdą serialu Marvela „The Falcon and the Winter Soldier”. Co ciekawe, Wyatt karierę zaczął od epizodycznej roli sieroty w sequelu "Ucieczki z Nowego Jorku”, filmie „Ucieczka z Los Angeles”. Miał wtedy 10 lat.

Występ w remake'u „Ucieczki z Nowego Jorku” nie byłby zatem pierwszą sytuacją, w której krzyżują się ścieżki kariery ojca i syna. Szczególnie że w 1998 r. Wyatt zagrał rolę 11-letniego Todda, bohatera filmu „Galaktyczny wojownik”. W postać dorosłego Todda w tym filmie wcielił się Kurt Russell.

„Smak Polski”. Serial przybliża Amerykanom naszą kuchnię i kulturę

Twórcy nowego amerykańskiego serialu telewizyjnego „Flavor of Poland” (Smak Polski) chcą pokazać, że polska kuchnia i polska kultura to nie tylko...

zobacz więcej

Do powstania nowej wersji „Ucieczki z Nowego Jorku” jednak droga daleka. W tym samym wywiadzie Whannell zdradził bowiem, że prace nad tym projektem nie są zaawansowane.

– Byłem tak zajęty pracą nad „Niewidzialnym człowiekiem”, że nie miałem czasu zakręcić się wokół „Ucieczki”. (...) Snake Plissken to ikoniczna postać i wiem, że stanowi część dzieciństwa dla wielu widzów. Jest im bardzo bliski. Dlatego wiem, że muszę się z nim ostrożnie obchodzić – powiedział Whannell.

„Ucieczka z Nowego Jorku” opowiada osadzoną w przyszłości historię będącego na bakier z prawem bohatera wojennego, który otrzymuje zadanie uratowania prezydenta Stanów Zjednoczonych. Samolot z nim na pokładzie rozbija się na Manhattanie, który został zamieniony w otoczone murem więzienie.

Sławę Whannellowi przyniósł napisany przez niego scenariusz horroru „Piła”. W kolejnych latach napisał scenariusze dwóch kolejnych części tej głośnej serii, a także stworzył serię filmów z cyklu „Naznaczony”.

źródło:

Zobacz więcej