Raport

Epidemia koronawirusa

„Wy***nie w kosmos jest metaforą”. Matczak broni Owsiaka

Sąd orzekł, że Owsiak nie musi przepraszać Pawłowicz za wulgarne sformułowania (fot.Twitter)

Marcin Matczak, konstytucjonalista znany ze sprzeciwu wobec rządu Mateusza Morawieckiego, stanął w obronie szefa WOŚP Jerzego Owsiaka, który wygrał proces z Krystyną Pawłowicz. Prawnik napisał w odpowiedzi do dziennikarza Rafała Ziemkiewicza, że „wyp...nie w kosmos” jest „metaforą”.

Owsiak obraził posłankę. Sędzia Góral uznała, że mógł i kazała zapłacić... Pawłowicz

Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że szef WOŚP Jerzy Owsiak nie musi przepraszać Krystyny Pawłowicz za obraźliwe wobec niej sformułowania....

zobacz więcej

We wtorek Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że szef WOŚP nie musi przepraszać Krystyny Pawłowicz w związku z wulgarnym rozszyfrowaniem skrótu „RWKPWK” – „Ruch Wypie... Krystyny Pawłowicz w Kosmos”. Była posłanka musi natomiast zapłacić szefowi Owsiakowi blisko 4 tys. zł za prawnika.

Jak przekazała Pawłowicz, sąd apelacyjny ogłosił wyrok o oddaleniu jej powództwa w całości i uznał w II instancji, że „konkurs” Jerzego Owsiaka pt. „Ruch Wypie... Krystyny Pawłowicz w Kosmos” to prawo szefa WOŚP do opinii o polityku. Pawłowicz zapowiedziała złożenie kasacji od tego wyroku, „w praktyce zachęcającego fanów Jerzego Owsiaka do dalszej agresji i ataków fizycznych”.

Jeden z wpisów Pawłowicz, w którym komentuje wyrok sądu i publikuje zdjęcie sędzi przewodniczącej składowi, skomentował z kolei Marcin Matczak. Konstytucjonalista stanął w obronie Owsiaka i sędzi Marzanny Góral i napisał, że „to atak na osoby wydające wyrok”.

Matczakowi odpowiedział dziennikarz Rafał Ziemkiewicz. „Ale rozumiem, że na wyp...lenie w kosmos prominentnego polityka opozycji p. Matczaka jest zgoda wysokiego sądu z góry?” – zapytał.

„Wyp...nie w kosmos jest przynajmniej jakąś metaforą, bo raczej trudno traktować takie sformułowanie dosłownie. Za to umorzenie postępowania w sprawie powieszenia zdjęć europosłów na szubienicy niepokoi dosłownie, zwłaszcza gdy JK i jego zwolennicy śpiewają o wieszaniu na drzewach” – odpisał mu prawnik.

źródło:
Zobacz więcej