RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Zgubiony w USA sygnet po 47 latach odnaleziony w lesie w... Finlandii

Po 47 latach sygnet odkopał w lesie w południowo-zachodniej Finlandii 38-letni Marko Saarinen (fot. Marko Saarinen)

W 1973 roku pewna nastolatka zgubiła w USA sygnet podarowany przez chłopaka. Po 47 latach zguba do niej powróciła po odkopaniu w lesie w... Finlandii. Tajemnicą pozostaje, w jaki sposób znalazła się na północy Europy.

Zabezpieczono ponad 110 dzieł sztuki z Europy Wschodniej

Stołeczni policjanci oraz funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli 110 dzieł sztuki pochodzących z terenu Europy...

zobacz więcej

Debra zgubiła pierścionek pamiątkowy liceum Morse High School z niebieskim kamieniem, myjąc ręce w sklepie w amerykańskim stanie Maine. Otrzymała go od Shawna, swojego chłopaka z liceum przed jego wyjazdem na studia.

Po 47 latach sygnet odkopał w lesie w południowo-zachodniej Finlandii 38-letni Marko Saarinen. Nie wiadomo, jak przedmiot znalazł się po drugiej stronie Atlantyku.

Przyglądając się sygnetowi, Fin znalazł na nim oznaczenia - „Morse High School", „1973" oraz inicjały „S.M.". Opublikował więc jego zdjęcie na facebookowej stronie absolwentów liceum Morse High School z Maine z 1973 roku.

Na odpowiedź nie czekał długo. Szybko ustalono, że właścicielem zguby był Shawn McKenna, chłopak Debry z czasów liceum.

Jak się okazało, miłość Debry i Shawna przetrwała jego wyjazd na studia - para pobrała się w 1977 roku i wiodła wspólne życie do 2017 roku, gdy mężczyzna zmarł.

Nie zwlekając, znalazca wysłał zgubiony przed laty pierścionek do Debry McKeena. Kobieta jest wdzięczna uczciwemu Finowi i szczęśliwa, że znów ma przypominający jej o zmarłym mężu przedmiot.

– Shawn mówił, że nie ma przypadków – mówi kobieta. – Przez chwilę czułam się nieco zagubiona, ale teraz uważam, że on daje mi znaki, że wszystko jest w porządku, że decyzje, które podejmuje są prawidłowe, a on w nich mnie wspiera – dodaje.

źródło:

Zobacz więcej