Raport

Epidemia koronawirusa

Śmiszek o wypowiedziach Kidawy-Błońskiej: zabrakło jej klasy albo refleksji

Krzysztof Śmiszek, Małgorzata Kidawa-Błońska (fot. PAP/Radek Pietruszka,Jakub Kaczmarczyk)

W wypowiedziach Małgorzaty Kidawy-Błońskiej dotyczących związków jednopłciowych zabrakło klasy albo refleksji – ocenił wiceszef klubu Lewicy Krzysztof Śmiszek. Jego zdaniem inni niż Robert Biedroń kandydaci na prezydenta to „konserwatyści w wersji hard albo w wersji soft”.

Kidawa-Błońska: Facet z facetem nie może mieć dziecka [WIDEO]

Podczas spotkania z Kołem Gospodyń Wiejskich w Międzyrzeczu Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta była...

zobacz więcej

Chodzi o opublikowane w ostatnich dniach przez media nagranie ze spotkania z kołem gospodyń wiejskich w Przychodach (gmina Międzyrzec Podlaski) we wrześniu 2019 r. podczas kampanii przed wyborami parlamentarnymi, kiedy to Małgorzata Kidawa-Błońska była kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera.

Podczas spotkania mówiono m.in. o kwestii równości osób LGBT. Kidawa-Błońska została zaczepiona przez jednego z uczestników spotkania słowami: „Facet z facetem chce mieć dziecko, tak?”, na co odpowiedziała: „Ale sam pan wie, że facet z facetem nie może mieć dziecka, więc po co zadaje pan takie pytania? No panowie, no”.

Do opublikowanego nagrania odniósł się Krzysztof Śmiszek, prywatnie partner kandydata Lewicy na prezydenta, europosła Roberta Biedronia.

– To pokazuje jednoznacznie, że w gronie sześciu kandydatów na urząd prezydencki jest tylko jeden postępowy, progresywny kandydat. Reszta to są konserwatyści w wersji hard albo w wersji soft. Pani marszałek szanuję, ale jednak zabrakło jej tutaj klasy albo refleksji nad tą ważną kwestią – ocenił.

Budka „nie szanuje Dudy” i usprawiedliwia awanturników z Pucka

Usprawiedliwiam ludzi, którzy nie zgadzają się na to, by prezydent bez konsekwencji łamał konstytucję – powiedział w wywiadzie dla „Super Expressu”...

zobacz więcej

– W Polsce w rodzinach jednopłciowych, jak pokazują badania Polskiej Akademii Nauk, wychowuje się kilkadziesiąt tysięcy dzieci. Odpowiedzialnością polityków, którzy mienią się europejskimi, jest to, żeby zapewnić tym dzieciom bezpieczeństwo. Chodzi tutaj głównie o kwestie opieki i bezpieczeństwa dla dzieci, które się już w takich rodzinach wychowują – zaznaczył poseł Lewicy.

Śmiszek odniósł się również do posłów klubu Koalicji Obywatelskiej. – Zastanawiam się, co na to Barbara Nowacka, Małgorzata Tracz, Borys Budka czy Joanna Mucha, którzy popierają kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na prezydenta, a którzy wcześniej mówili o równych prawach dla wszystkich – zauważył.

Polityk ocenił, że w wypowiedzi Kidawy-Błońskiej „zabrakło klasy”.

– Nawet jeżeli nie jest się zwolennikiem czy nie do końca popiera się takie czy inne pomysły, to można odpowiedzieć w sposób, który nie ubliża części swoich wyborców, bo pewnie na głosy osób LGBT pani Małgorzata Kidawa-Błońska także liczy – stwierdził Śmiszek.

źródło:

Zobacz więcej