Raport

Epidemia koronawirusa

Budka: Na pewno będzie wsparcie Tuska w kampanii wyborczej

Przewodniczący PO zapewnia, że były premier pomoże w kampanii wyborczej do wyborów prezydenta (fot. arch. PAP/Jan Graczyński)

Donald Tusk jest w stałym kontakcie ze mną, obiecał wsparcie w prezydenckiej kampanii wyborczej i na pewno będzie ono miało miejsce – zadeklarował lider PO Borys Budka w trakcie czatu na żywo na Facebooku.

Budka „nie szanuje Dudy” i usprawiedliwia awanturników z Pucka

Usprawiedliwiam ludzi, którzy nie zgadzają się na to, by prezydent bez konsekwencji łamał konstytucję – powiedział w wywiadzie dla „Super Expressu”...

zobacz więcej

Budka podczas czatu na żywo na profilu PO na Facebooku pytany, czy Platforma Obywatelska zamierza poprosić o wsparcie w kampanii wyborczej byłego premiera, byłego szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, odpowiedział, że rozmawiał z nim o tym.

– Dzisiaj z nim rozmawiałem, zadzwonił, mogę to zdradzić, właśnie o tym, jak wspierać w kampanii wyborczej. Na pewno będzie wykorzystany – poinformował lider PO. – Cieszę się, że Donald Tusk jest w stałym kontakcie ze mną i obiecał to wsparcie w kampanii, na pewno ono będzie – dodał Budka.

Kandydatką Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja, jest wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa–Błońska. Kontrkandydatami Kidawy–Błońskiej będą: ubiegający się o reelekcję urzędujący prezydent Andrzej Duda, europoseł Robert Biedroń (Wiosna), lider PSL Władysław Kosiniak–Kamysz (PSL), poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oraz kandydat niezależny, dziennikarz Szymon Hołownia.

Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

źródło:

Zobacz więcej