Raport

Epidemia koronawirusa

Posłanka Lewicy o konstytucji: Nie definiuje jedynej możliwej formy związku

– Artykuł 18 konstytucji mówi o tym, że małżeństwo określane jako związek kobiety i mężczyzny jest pod ochroną w tej właśnie formie. Natomiast nie definiuje to jedynej możliwej formy – powiedziała w programie „O co chodzi” posłanka Lewicy Katarzyna Kotula. – Niech pani nie występuje przeciwko konstytucji – ripostował Przemysław Czarnek z PiS.

Biedroń o adopcji dzieci w związkach jednopłciowych: Jak równość, to równość

Nie ma co kluczyć. Jak równość, to równość. Takie dzieci już są, wychowują się w takich związkach – powiedział w Polskim Radiu kandydat Lewicy na...

zobacz więcej

Katarzyna Kotula z lewicy, wskazując na artykuł 18. konstytucji, przekonywała, że „małżeństwo określane jako związek kobiety i mężczyzny jest pod ochroną w tej właśnie formie”.

– Natomiast nie definiuje to jedynej możliwej formy – podkreśliła posłanka. Zwróciła też uwagę na to, gdzie w zdaniu znajduje się przecinek. – Bo ten przecinek odgrywa znaczącą rolę w interpretacji artykułu 18. konstytucji – wskazała.

– Jeżeli związek małżeński kobiety i mężczyzny jest pod ochroną prawną i opieką Rzeczpospolitej Polskiej, to w jaki sposób związek gejowski może być pod taką samą ochroną prawną? – pytał Przemysław Czarnek z PiS.

– Niech pani nie występuje przeciwko konstytucji. Nie może być równych praw związku małżeńskiego, który jest pod ochroną i niemałżeńskiego, który nie jest pod ochroną – ocenił polityk PiS.

źródło:
Zobacz więcej