RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Macierewicz o Konfederacji: Wybrali Brukselę zamiast PiS-u

Antoni Macierewicz udzielił wywiadu miesięcznikowi „Nowe Państwo” (fot. arch. PAP/Tytus Żmijewski)

„Nie ma prorosyjskiej myśli niepodległościowej, bo obecna, współczesna Rosja jest formacją kontynuującą doświadczenia sowieckie” – mówi w wywiadzie dla miesięcznika „Nowe Państwo” Antoni Macierewicz. Były minister obrony oskarżył o realizowanie interesów rosyjskich Konfederację.

Macierewicz: Wykorzystywanie chorych w kampanii to coś obrzydliwego

Wykorzystywanie tragedii osób chorych w kampanii wyborczej jest czymś obrzydliwym i haniebnym – ocenił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz. W...

zobacz więcej

Macierewicz wskazuje na sytuacje, w których posłowie Konfederacji głosowali podobnie do partii opozycji totalnej. „Wybrali Brukselę zamiast PiS-u. Tyle że to z pewnością nie ma nic wspólnego z patriotycznymi dążeniami polskiej młodzieży” – uważa były minister.

Jego zdaniem, politycy Konfederacji niedostatecznie zdecydowanie ustosunkowali się do rosyjskich ataków na Polskę. Macierewicz zacytował tu Janusza Korwin-Mikkego, który stwierdził, że nie należy się przejmować tym, co mówi Putin.

Macierewicz odniósł się także do wypowiedzi Grzegorza Brauna, który stwierdził, że żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej „awansowali do roli tańszego mięsa armatniego”. Polityk nazwał te słowa „bełkotem”. Jego zdaniem Braun „zwalcza właśnie odbudowę myśli patriotycznej Wojska Polskiego. I to jest rzecz charakterystyczna dla operacji, jakie Rosjanie na Polsce chcą wykonać”. Ma to być sprzeczne z tradycją Narodowych Sił Zbrojnych.

„Jeśli atakuje się Wojska Obrony Terytorialnej czy dążenie do prawdy na temat dramatu smoleńskiego, jeżeli atakuje się budowę jedności polskiej formacji patriotycznej, która jest jednym z najważniejszych osiągnięć tych lat, wielką siłą, to działa się na rzecz przeciwnika” – mówi Macierewicz.

Opozycja sugeruje, że zerwie kontrakt na F-35. Macierewicz: to nierealne

Zerwanie umowy na zakup F-35 przez inny rząd jest absolutnie nierealne – podkreślił poseł Antoni Macierewicz (PiS). To odpowiedź na tweet Marcina...

zobacz więcej

Jego zdaniem atak na WOT, niechęć do wyjaśnienia sprawy smoleńskiej oraz ataki na obóz rządzący stanowią „działanie na rzecz przeciwnika”.

„Mamy od 300 lat największą szansę, by zbudować niepodległe państwo polskie. Nie państwo, w którym będą na zawsze stacjonowały obce wojska. Ale wojska amerykańskie są nam teraz potrzebne, żeby zbudować własną siłę” – mówi. Sprzeciw wobec obecności wojsk amerykańskich w Polsce uznaje za niezgodny z polskim interesem narodowym.

Były minister uważa, że w Polsce „nie ma czegoś takiego, jak prorosyjska prawica”. „Nie ma prorosyjskiej myśli niepodległościowej, bo obecna, współczesna Rosja jest formacją kontynuującą doświadczenia sowieckie. Jest rządem wywodzącym się wprost z aparatu sowieckiego” – mówi Macierewicz.

Polityk utożsamia poglądy Konfederacji z prorosyjską tradycją Jędrzeja Giertycha, dziadka Romana – dawniej lidera LPR, a od kilku lat znanego z popierania opozycji prawnika.

źródło:
Zobacz więcej