Raport

Epidemia koronawirusa

Nazywał Polskę „ropiejącym wrzodem”. Teraz mówi, że rząd „pokazał faka powstańcom”

Aktor zaatakował nie tylko polityków, ale także wyborców (fot. arch. PAP/Marcin Kmieciński)

„Pokazaliście faka niepełnosprawnym, homoseksualistom, uchodźcom, alkoholikom, sędziom, naukowcom, gimnazjalistom, kierowcom i pieszym, rozbijając się co chwila waszymi pędzącymi bez opamiętania limuzynami, lekarzom, nauczycielom i artystom” – to fragment facebookowego wpisu Macieja Stuhra. Aktor twierdzi także, że „fak” został pokazany także „powstańcom warszawskim i bohaterom II wojny”. Wcześniej nazywał Polskę „ropiejącym wrzodem na dupie”.

Młody Stuhr: Polsko, ropiejący wrzodzie na samym środku europejskiej dupy!

– Trudno ogarnąć rozumem sytuację w Polsce – stwierdził Maciej Stuhr, komentując wynik eurowyborów. Dwie godziny po ogłoszeniu wstępnych danych...

zobacz więcej

To już kolejny w ciągu ostatnich dni hejterski wpis Macieja Stuhra na portalu społecznościowym. Kilka dni wcześniej aktor opublikował filmik, w którym powtarza głoszoną przez opozycję nieprawdziwą sugestię, jakoby kwota rekompensaty dla mediów publicznych pochodziła ze środków odebranych pacjentom chorym na raka.

W najnowszym poście Stuhr chwali się, że ów filmik obejrzało 10 mln widzów, po czym wymienia litanię podmiotów, którym „pokazano faka”.

„Pokazaliście faka niepełnosprawnym, homoseksualistom, uchodźcom, alkoholikom (brawo Borys za dzisiejszy wspaniały wpis!!!)” – pisze Stuhr odnosząc się do reakcji Borysa Szyca na materiał „Wiadomości” TVP. „Wiadomości” przypomniały udział Szyca w hejcie na mistrzynię świata w winsurfingu Zofię Klepacką. Zwolennikom ideologii LGBT i zabóstw dzieci nienarodzonych przeszkadzał fakt, że sportsmenka nie podziela ich przekonań.

Ponieważ w materiale wspomniano o problemach Szyca z alkoholem, aktor odniósł się jedynie do tego wątku, podkreślając, że od kilku lat nie pije i oskarżając TVP o „kłamstwa i manipulacje”. Pisząc o „wspaniałym wpisie”, Stuhr miał na myśli prawdopodobnie właśnie tę reakcję swojego kolegi po fachu.

Panie Stuhr, nie bądź pan taki socjolog

„Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej” – śpiewał dawno temu Jerzy Stuhr. Jak się okazuje, każdy też może „socjologizować”.

zobacz więcej

Dalej Maciej Stuhr stwierdził, że nieprzyzwoity gest pokazano także „sędziom, naukowcom, gimnazjalistom, kierowcom i pieszym, rozbijając się co chwila waszymi pędzącymi bez opamiętania limuzynami, lekarzom, nauczycielom i artystom”.

„Tak się czujemy. Jakbyście co chwila mówili nam grzecznie i miło: sp***dalajcie, ch*** wam w d***” – czytamy (pisownia oryginalna). Aktor zaatakował nie tylko władzę, ale wszystkich popierających ją Polaków. „Jak widać ok 40 procentom wyborców to podoba się. Najwyraźniej dokładnie tak samo jak wy, chcieliby powiedzieć to samo, pokazać ten sam paluszek” – ocenił.Według aktora rząd, Zjednoczona Prawica i miliony ich wyborców obraźliwy gest skierowali nawet w stronę „powstańców warszawskich i prawdziwych bohaterów II wojny, promując bandytów na nowych herosów”. Mianem bandytów określała żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego hitlerowska i sowiecka propaganda. Zwolennicy lewicy do dziś używają tego określenia w stosunku do żołnierzy wyklętych.

Jeszcze niedawno, po zeszłorocznych eurowyborach, zawiedziony ich wynikami Stuhr w czeskim Brnie mówił „świętej pamięci wolna Polsko, która nigdy nie byłaś wolna, ropiejący wrzodzie na samym środku europejskiej d***!”

Wcześniej twierdził, że to Polacy używali dzieci jako „żywych tarcz” w bitwie pod Cedynią w 972 r. W rzeczywistości taką taktykę, kosztem polskich cywilów, w tym dzieci, stosowali najeźdźcy: m.in. Niemcy podczas oblężenia Głogowa w 1109 r., ale także później (choćby w powstaniu warszawskim) oraz Sowieci podczas ataku na Grodno w 1939 r.

źródło:
Zobacz więcej