Raport

Epidemia koronawirusa

Próby samobójcze, przemoc seksualna. Była członkini Razem o kulisach działalności władz

Agnieszka Herrmann-Jankowska odradza wstępowanie do partii Razem (fot. arch. PAP/Marcin Obara)

„Razem to partia zarządzana wew za pomocą twardego mobbingu (…) z samych władz krajowych osoby poszły na leczenie psychiatryczne i były próby samobójcze, nie wyjaśniane i zamiatane przypadki przemocy seksualnej” – napisała na Twitterze Agnieszka Herrmann-Jankowska, była działaczka partii, należąca do jej władz.

Razem przeprasza producenta Cisowianki. To skutek przegranego procesu

„Partia Razem przeprasza spółkę Nałęczów Zdrój sp. z o. o., producenta wody mineralnej Cisowianka, za to, że naruszyła Jej dobra osobiste” –...

zobacz więcej

Wymianę zdań rozpoczął wpis jednego z użytkowników Twittera, który opisał dylemat swojego kolegi, rozważającego dołączenie do SLD bądź Razem.

„Szczerze odradzam, po dwóch kadencjach we władzach krajowych Razem. Szkoda Twojej siły i werwy, Razem to partia zarządzana wew za pomocą twardego mobbingu, mało merytorycznych dyskusji i dużo pierdololo, przedsiębiorcy to w ogóle zło. Don’t” — napisała w komentarzu Hermann-Jankowska.

Jak stwierdziła, kolega internauty nie powinien „wchodzić w to bagno”, gdyż „z samych władz krajowych osoby poszły na leczenie psychiatryczne i były próby samobójcze, nie wyjaśniane i zamiatane przypadki przemocy seksualnej” – napisała [pisownia oryginalna].

Agnieszka Herrmann-Jankowska należała do Rady Krajowej Partii Razem w latach 2016-18.

Sprawę skomentował m.in. Daniel Kaszubowski, członek władz partii Zieloni. „Nieźle się w Razem bawicie, jednocześnie pouczając i piętnując innych” – napisał.

Portal tvp.info próbował skontaktować się w tej sprawie z Adrianem Zandbergiem. Lider partii Razem nie chciał z nami rozmawiać. Bez skutku pozostała także próba uzyskania komentarza do sprawy od Marceliny Zawiszy z Zarządu Krajowego partii.

źródło:
Zobacz więcej