Raport

Epidemia koronawirusa

Kolejna zmiana decyzji. „Żyleta” jednak otwarta dla kibiców

Na mecz z Jagiellonią kibice będą mogli wejść na Trybunę Połnocną (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

Jedni zamknęli, drudzy otworzyli. Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN zawiesiła rygor natychmiastowej wykonalności decyzji Komisji Ligi ws. Legii Warszawa. Oznacza to, że Trynuna Północna będzie otwarta na sobotni mecz PKO BP Ekstraklasy z Jagiellonią Białystok.

Władze Legii odcinają się od „treści transparentów, które pojawiają się podczas meczów”

„Fundamentalną wartością sportu jest szacunek. Zawsze jednoznacznie krytycznie oceniamy wszelkie zachowania, które są sprzeczne z tą wartością....

zobacz więcej

Poszło o transparent, który wywieszono na Legii podczas spotkania z ŁKS Łódź. Odnosił się on do francuskiego biznesa Gregoire'a Nitota, właściciela firmy Sii Polska, który planuje zainwestować w Polonię Warszawa.

W języku francuskim napisano: „Panie Nitot. Nie jest za późno, żeby się wycofać. Masz jeszcze klientów, przedsiębiorstwo jeszcze funkcjonuje”.

Dostało się także 17-letniemu Jakubowi Kisielowi, który niedawno trafił do juniorskiej drużyny Łazienkowskiej z ekipy lokalnego rywala. „Kisiel won z Legii” – można było przeczytać na transparencie.

Decyzja Komisji Ligi była dotkliwa – kara 50 tys. zł i zamknięcie „Żylety” na najbliższy ligowy mecz. Po otrzymaniu uzasadnienia Legia zdecydowała się złożyć odwołanie.

„Nie zgadzamy się na wprowadzanie odpowiedzialności zbiorowej, dotyczącej ponad 7 tys. kibiców, z których absolutna większość nie miała nic wspólnego z wywieszonymi transparentami. Decyzję Komisji Ligi uznajemy za niezrozumiałą, niesprawiedliwą i bezprecedensową” – czytaliśmy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie klubu.

Odwołanie poskutkowało. Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN zawiesiła rygor natychmiastowej wykonalności kary. Oznacza to, że cały stadion będzie dostępny dla kibiców podczas sobotniego meczu z Jagiellonią Białystok.

źródło:
Zobacz więcej