Raport

Epidemia koronawirusa

„Musimy stworzyć system zachęcający”. Kandydatka PO potwierdza diagnozę PiS

– Musimy (…) stworzyć system zachęcający lekarzy do zostawania w naszym kraju – odpowiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska na pytanie dziennikarki, jak zachęcać lekarzy do zostawania w małych ośrodkach miejskich. Kandydatka PO brak medyków tłumaczyła tak samo, jak krytykowane przez nią PiS.

„Upokarzające podwyżki emerytur za PO”. Trudna rozmowa Kidawy-Błońskiej [WIDEO]

Upokarzające było dla mnie to, że za PO dostałam trzy złote podwyżki co roku. Jak za to wyżyć? – pytała Małgorzatę Kidawę Błońską jedna z kobiet,...

zobacz więcej

Kidawie-Błońskiej zadano pytanie o to, jaki jest pomysł PO, by zachęcić lekarzy do zostawania w małych i średnich miastach.

– To prawda, mamy w naszym kraju za mało lekarzy. Przypomnę, że jeszcze za rządów koalicji PO-PSL stworzyliśmy więcej miejsc kształcenia dla lekarzy, ale ten proces trwa. To nie jest tak, że w ciągu roku wykształcimy więcej lekarzy. To trwa i trwa kilka lat, więc musimy spokojnie tworzyć więcej miejsc kształcenia, myśląc o przyszłości, ale stworzyć system zachęcający lekarzy do zostawania w naszym kraju – odpowiedziała kandydatka PO.

Narracja zaproponowana przez Kidawę-Błońską, uwypuklająca fakt, że proces kształcenia lekarzy trwa wiele lata, jest praktycznie potwierdzeniem diagnozy PiS, której opozycja nie przyjmowała dotąd do wiadomości.

– Wszyscy wiemy, że wykształcenie lekarza to jest kwestia 10 lat, więc wiemy, że nie wydarzy się to z dnia na dzień – mówił w czerwcu zeszłego roku wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, rozmawiając z protestującymi lekarzami.

źródło:
Zobacz więcej