Raport

Epidemia koronawirusa

Trafił z ranami ciętymi do szpitala. Zaatakował ratowników... nożem

Nożownik został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu (fot. arch. PAP/Piotr Polak)

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaatakował nożem jednego z ratowników udzielających mu pomocy. Nikomu nic poważnego się nie stało – poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak.

Atak nożownika w pociągu. Zabarykadował się w toalecie

W pociągu pasażerskim relacji Świnoujście – Piła Główna mężczyzna chciał nożem dźgnąć funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei. Napastnik trafił w...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło około południa, gdy do szpitala praskiego został przewieziony 45–letni mężczyzna z ranami ciętymi.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji przekazał, że gdy ratownicy medyczni udzielali mu pierwszej pomocy, ranny zaatakował jednego z nich nożem. – Napastnik miał pecha, bo ten, którego zaatakował, na co dzień jest funkcjonariuszem Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Komendy Stołecznej Policji – podał policjant.

Nożownik został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. – Policjant nie odniósł poważnych obrażeń, ma małą ranę na ręku. Nikomu nic poważnego się nie stało – dodał.

Policjanci prowadzą w tej sprawie czynności w kierunku czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego. W tym przypadku będzie traktowana jako napaść na ratownika, bo w momencie zdarzenia policjant wykonywał pracę ratownika.

Według nieoficjalnych informacji 45–letni mężczyzna w chwili zdarzenia miał 2,7 promila alkoholu w organizmie.

źródło:

Zobacz więcej