RAPORT

Kampania 2020

„Kukiz antysystemowiec stał się żałosnym cieniem partyjnego Kosiniaka-Kamysza"

Kukiz skrytykował prezydenta (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Paweł Kukiz, to antysystemowiec, który stał się żałosnym cieniem partyjnego Kosiniaka-Kamysza – w ten sposób europosłanka PiS Beata Mazurek skomentowała wypowiedź Kukiza o prezydencie Andrzeju Dudzie.

Kukiz napisał list do Owsiaka. „Tkwię pomiędzy grzechotnikami”

Tak po ludzku proszę Cię – pomóż mi zmienić ten bandycki ustrój, jak koledze po prostu, bo ja już resztkami sił tkwię pomiędzy tymi grzechotnikami,...

zobacz więcej

We wtorek na antenie Radia Zet lider Kukiz'15 Paweł Kukiz został zapytany, czy prezydent powinien zawetować nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej, która zakłada rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia.

– Prezydent Andrzej Duda powinien był w momencie, kiedy ustawa została uchwalona podnieść larum, głośno krzyknąć „nie pozwalam”, weto. Nigdy nie podpiszę takiej ustawy. To, co zrobi teraz, to będzie tylko i wyłącznie kalkulacja – powiedział Kukiz.

– To, że nie krzyknął – „dwa mld zł na telewizję, to zbrodnia na społeczeństwie”, to świadczy o tym, że jest człowiekiem o małej etyce – powiedział Kukiz.

Słowa polityka skomentowała Beata Mazurek. „Prostacki atak labilnego emocjonalnie Kukiza na prezydenta Andrzeja Dudę. Tym razem, chyba nie jest to przypadek kompromitującego upojnego piątku. Antysystemowiec stał się żałosnym cieniem partyjnego Kosiniaka-Kamysza. Upadek człowieka, któremu zaufało wielu Polaków. Przykre” – napisała Mazurek na Twitterze.

źródło:
Zobacz więcej