Raport

Epidemia koronawirusa

W drugim sezonie „Wiedźmina” wystąpi gwiazdor „Gry o tron”

Zdjęcia do drugiego sezonu „Wiedźmina” rozpoczęły się 17 lutego (fot. Rich Polk/Getty Images for IMDb)

W „Grze o tron” wcielał się w jedną z ulubionych przez widzów postaci – prostodusznego i odważnego Tormunda. W drugim sezonie „Wiedźmina” Kristofer Hivju ma pojawić się w roli Nivellena – podaje serwis „RedanianIntelligence.com” na podstawie zdobytych informacji castingowych.

Już dziś premiera „Wiedźmina”

„Wiedźmin” zachowuje to, co najważniejsze w literaturze Andrzeja Sapkowskiego: odcień powagi, ale też sarkazmu, dobrego, czarnego, polskiego humoru...

zobacz więcej

W „Grze o tron” wcielał się w jedną z najbardziej lubianych przez widzów postaci – prostodusznego i odważnego Tormunda. W drugim sezonie „Wiedźmina” Kristofer Hivju ma pojawić się w roli Nivellena – twierdzi serwis „RedanianIntelligence.com”, który dotarł do informacji z castingów.

Nivellen, zwany też Kłykaczem albo Wyrodem, jako dziecko był gruby i miał pryszczatą twarz. Po latach został przeklęty przez kapłankę Coram Agh Tera i zamienił się kosmatą bestię.

Według informacji castingowych, Hivju został obsadzony w roli Nigela. Nietrudno się jednak domyślić, że „Nigel” to zakodowane imię Nivellena. Potwierdza to opis postaci. „Nigel” opisywany jest jako charyzmatyczny, obdarzony humorem i zabawny mężczyzna. Pochodzi z arystokratycznej rodziny i został przeklęty z powodu popełnionych w przeszłości zbrodni. Jego rola opisywana jest jako wymagająca sprawności fizycznej oraz przeznaczona dla aktora zdolnego podołać szerokiemu spektrum emocji.

Światowa premiera „Wiedźmina”. „Zwierciadło, w którym możemy się przejrzeć”

W Londynie odbyła się światowa premiera „Wiedźmina”, serialu na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Na czerwonym dywanie pojawili się wszyscy...

zobacz więcej

Według tych samych informacji, postać grana przez Hivju pojawi się jedynie w pilotowym odcinku drugiego sezonu. Potwierdzałoby to wcześniejsze informacje, że na początku drugiej serii zobaczymy m.in. adaptację opowiadania Andrzeja Sapkowskiego „Ziarno prawdy”.

Inne informacje związane z drugim sezonem „Wiedźmina” dotyczą obsady postaci Vesemira. Daniel Richtman na swoim koncie na Twitterze poinformował, że ta rola została zaproponowana Michaelowi Keatonowi i Madsowi Mikkelsenowi. Obaj jednak odrzucili tę propozycję. W tej sytuacji najpoważniejszym kandydatem do tej roli pozostaje Mark Hamill. Nie jest jednak pewne, czy ją przyjmie.

Zdjęcia do drugiego sezonu „Wiedźmina” rozpoczęły się 17 lutego i potrwają do 14 sierpnia. Jego premiera na serwisie Netflix nie wcześniej niż w 2021 roku.

źródło:

Zobacz więcej