RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Osuwisko wzdłuż rzeki. Zawaliły się domy [WIDEO]

Do zawalenia się dwóch domów w wyniku osuwiska w miniony weekend doszło na terenie hrabstwa Hardin w stanie Iowa w USA. Lokalna straż pożarna opublikowała wideo, na którym widać zniszczenia. Przed incydentem ewakuowano mieszkańców jednego z budynków.

Osuwisko zniszczyło wiadukt. Samochody zatrzymały się tuż przed wyrwą [WIDEO]

Zawalił się fragment wiaduktu zwanego Madonna del Monte, wzdłuż autostrady A6 na trasie Savona-Turyn. Do katastrofy budowlanej doszło w niedzielę...

zobacz więcej

Strażacy zostali wezwani do dwóch nieruchomości przy drodze Glendale wzdłuż rzeki Tennessee, którym w sobotę wieczorem groziło zawalenie. Jeden budynek był pusty, a mieszkańcy drugiego zostali ewakuowani.

W pierwszej części nagrania służb hrabstwa Hardin widać moment sobotniego osunięcia się niezamieszkałego domu ze stromego brzegu. Druga część przedstawia zniszczony teren w niedzielę.

Silne deszcze przyczyniły do wylania wody w rzekach w Missisipi i Tennessee, co wywołało błyskawiczne zalania i powodzie błotne. Powodzie spowodowały też zniszczenia ok. 200 domów w mieście Jackson w stanie Missisipi, gdzie ogłoszono stan wyjątkowy.

źródło:
Zobacz więcej