Raport

Epidemia koronawirusa

Biedroń o adopcji dzieci w związkach jednopłciowych: Jak równość, to równość

„Równe prawa, wszystkie, takie same prawa jak w związkach różnej płci” (fot. arch.PAP/Maciej Kulczyński)

Nie ma co kluczyć. Jak równość, to równość. Takie dzieci już są, wychowują się w takich związkach – powiedział w Polskim Radiu kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń, pytany o to, czy pary homoseksualne powinny mieć prawo do adopcji dzieci.

Kidawa-Błońska: Facet z facetem nie może mieć dziecka [WIDEO]

Podczas spotkania z Kołem Gospodyń Wiejskich w Międzyrzeczu Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta była...

zobacz więcej

Europoseł Wiosny Robert Biedroń w Trójce mówił o adopcji dzieci przez pary jednopłciowe i potrzebie legalizacji związków partnerskich.

– Trzeba cywilizacyjnie dorównywać do tych, którzy już to zrobili. Związki partnerskie są w większości krajów Unii Europejskiej. Polkom i Polakom już dzisiaj w zdecydowanej większości to nie przeszkadza. Trzeba to po prostu, po ludzku, raz na zawsze uregulować – mówił polityk.

Na pytanie, czy pary jednopłciowe powinny mieć prawo adopcji odparł: „Równe prawa, wszystkie, takie same prawa jak w związkach różnej płci. Jak równość to równość, nie ma co kluczyć, takie dzieci już są, wychowują się – opowiadał.

źródło:
Zobacz więcej