Raport

Epidemia koronawirusa

Rolnicy wyciągnęli konie z lodowatego stawu [WIDEO]

Rosyjscy rolnicy uratowali małe stado koni topiące się w lodowatej wodzie zamarzniętego stawu. Grupa mężczyzn zarzucała uprzęże wokół szyi zwierząt, pomagając im w ten sposób wydostać się z błotnistego zbiornika. Wideo z zarejestrowaną akcją ratunkową na terenie republiki Baszkortostanu zostało opublikowane w poniedziałek na Instagramie.

Jeleń utknął w basenie. Pomogła mu policja

Amerykańscy policjanci uratowali jelenia, który utknął w basenie. Zwierzę nie było w stanie się z niego wydostać o własnych siłach. Policja z...

zobacz więcej

Kilka koni było w stanie wspiąć się na lód i wyjść dość sprawnie ze stawu. Jednak nie wszystkie zwierzęta były na tyle zwinne, aby samodzielnie się wydostać na powierzchnię. Wymagały więc wsparcia koparki zaparkowanej na oblodzonym brzegu.

Autor nagrania, rosyjski rolnik napisał na portalu społecznościowym, że konie wpadły do stawu, ponieważ w tym roku warstwa lodu jest znacznie cieńsza niż zazwyczaj ze względu na niestabilne warunki pogodowe. Do tej pory średnia grubość lodu mogła wynosić do pół metra, dlatego przyzwyczajone do takich warunków zwierzęta mogły czuć się pewnie i wejść na powierzchnię stawu.

źródło:
Zobacz więcej