Raport

#FabrykahejtuPO

W wieku 18 lat miała na koncie olimpijskie złoto. 11. rocznica śmierci Kamili Skolimowskiej [WIDEO]

11 lat temu, w wieku zaledwie 26 lat, zmarła Kamila Skolimowska – mistrzyni olimpijska w rzucie młotem z Sydney z 2000 roku. Odeszła zupełnie niespodziewanie, w czasie zgrupowania lekkoatletycznego reprezentacji Polski.

Zmarł legendarny bramkarz Manchesteru United

W wieku 87 lat zmarł legendarny bramkarz Manchesteru United i Irlandii Północnej Harry Greg. – Zmarł w szpitalu, otoczony rodziną – poinformowała...

zobacz więcej

Materiał wideo, będący zbiorem wspomnień o zmarłej mistrzyni olimpijskiej, przygotowała redakcja TVP Sport w 10. rocznicę śmierci lekkoatletki.

Na igrzyskach, które odbyły się w Australii, Kamila Skolimowska miała niespełna 18 lat. Wynikiem 71 m 16 cm zdobyła złoto.

– Czuje się wspaniale i nie mogę do tej pory w to uwierzyć. Mam go na szyi, jest naprawdę złoty i jest po prostu piękny. Jestem bardzo szczęśliwa – mówiła w archiwalnej wypowiedzi, tuż po odebraniu olimpijskiego medalu.

Kamila Skolimowska zmarła niespodziewanie 18 lutego 2009 – w czasie zgrupowania polskich lekkoatletów w Portugalii.

Jak wspomina ją były reprezentant Polski i brązowy medalista mistrzostw świata w biegu na 400 m przez płotki z 2007 roku Marek Plawgo, Kamila była nie tylko świetnym sportowcem, ale też wspaniałą osobą.

Koniec wyprawy Denisa Urubko na Broad Peak. Himalaistę porwała lawina

Denis Urubko przerwał próbę ataku szczytowego na Broad Peak. Został porwany przez lawinę. Himalaista z polskim obywatelstwem samotnie próbował...

zobacz więcej

– Ona z tego sportu czerpała radość. Pokazywała też coś, co nie każdy robi dobrze – czyli to, że pilnowała swojej kariery „posportowej” już w czasie trwania tej kariery zawodowej. Wielu sportowców ma ten problem – mówi płotkarz.

Dodaje, że Skolimowska była wzorem sportowca, ale też człowieka i pewnej zaradności oraz przewidywania tego, co w życiu jest ważne. – Wielka szkoda, że odszedł taki nauczyciel i taki mentor, którym mogła być teraz dla młodzieży – przyznaje Plawgo.

Dla uczczenia pamięci zmarłej mistrzyni olimpijskiej organizowany jest Memoriał Kamili Skolimowskiej. Działa również fundacja, która pomaga sportowcom wrócić do zdrowia.

źródło:
Zobacz więcej