Raport

Epidemia koronawirusa

Kto w sztabie prezydenta Andrzeja Dudy? Nieoficjalna lista nazwisk

Prezydent Duda zainaugurował swoją kampanię (fot. PAP/Mateusz Marek)

W środę starający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda zaprezentuje oficjalnie skład swojego sztabu wyborczego; planowane jest też spotkanie mobilizacyjne ze sztabami okręgowymi.

Prezydent: Rozpoczynamy wielką strategię onkologiczną

zobacz więcej

Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha w niedawnej zapowiadał, że w tym tygodniu prezydent Duda zaprezentuje swój sztab wyborczy.

Według nieoficjalnych źródeł PAP zbliżonych do PiS oficjalna prezentacja składu sztabu wyborczego odbędzie się w środę.

Na czele sztabu staną europosłowie PiS – były szef MSWiA Joachim Brudziński, który będzie odpowiadał za sprawy „operacyjne” oraz b. premier Beata Szydło, która ma odpowiadać za kwestie programowe.

Ponadto w sztabie znaleźć mają się m.in. wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, wicerzecznik partii Radosław Fogiel oraz wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

Na środę planowane jest też spotkanie prezydenta Dudy z koordynatorami okręgowymi. – Głównym tematem spotkania ma być mobilizacja sztabów okręgowych – powiedział jeden z polityków z otoczenia sztabu wyborczego.

Prezydent Duda zainaugurował swoją kampanię w ostatnią sobotę podczas konwencji wyborczej w Warszawie. Podkreślał wówczas, że najważniejszym celem jego prezydentury jest podniesienie poziomu życia Polaków. Deklarował chęć spotkania się z jak największą liczbą mieszkańców Polski i apelował do swoich kontrkandydatów, aby prowadzić uczciwą kampanię wyborczą.

W wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja, kontrkandydatami Andrzeja Dudy będą: wicemarszałek Sejmu, posłanka KO Małgorzata Kidawa-Błońska, europoseł Robert Biedroń (Wiosna), lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oraz kandydat niezależny, dziennikarz Szymon Hołownia.

Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

źródło:

Zobacz więcej