Raport

#FabrykahejtuPO

Autobus spadł ze zbocza. Są ofiary i ranni, w tym małoletni [WIDEO]

Autobus spadł ze zbocza przy drodze prowadzącej z miasta Chiltiupán do Jayaque, znanego regionu turystycznego (fot. Cruz Verde Salvadoreña)

Siedem osób zginęło a czterdzieści zostało rannych, w tym ośmiu nieletnich z powodu wypadku autobusu w południowo-zachodniej części Salwadoru – poinformowała policja. Pojazd spadł z urwiska w poniedziałek. Poszkodowani otrzymali opiekę medyczną w szpitalu San Rafael w gminie Santa Tecla.

Przepełniony autobus stoczył się po zboczu. Wiele osób zginęło, dziesiątki rannych

Jedenaście osób zginęło, a sto osiem zostało rannych w wyniku wypadku autobusu w Nepalu. Przeciążony pojazd wpadł w poślizg na zakręcie i stoczył...

zobacz więcej

Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną wypadku mógł być brak sprawnych hamulców. Według organizacji Zielonego Krzyża Salwadoru (odpowiednik Czerwonego Krzyża), autobus spadł ze zbocza na 25-kilometrze drogi prowadzącej z miasta Chiltiupán do Jayaque, znanego regionu turystycznego.

Jak podają salwadorskie media, pojazd wylądował w przepaści na ok. 200 m głębokości od drogi. W celu przeprowadzenia akcji ratunkowej specjalne służby musiały ustabilizować autobus i odsunąć gruz. Ofiary zostały wydobyte z pojazdu przy wykorzystaniu narzędzi hydraulicznych.

źródło:
Zobacz więcej