Raport

#FabrykahejtuPO

Okoliczności śmierci dziewczynki na basenie. „Włosy wkręciły się w pompę”

„Nurkowała blisko wlotu wody” (fot. arch.PAP/Mateusz Marek)

Biegli wskazują, że przyczyną utopienia się 12-letniej dziewczynki na basenie w Łomnicy – w wyniku czego zmarła w szpitalu – było wkręcenie się jej włosów w pompę filtrującą – twierdzi Radio Wrocław.

Śmierć na basenie. Sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna zasłabł w wodzie

– Prokuratura wyjaśniająca okoliczności śmierci 54-latka na terenie centrum sportowego „Słowianka” w Gorzowie Wlkp. ustaliła, że chorował on na...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w środę wieczorem na basenie w Łomnicy na Dolny Śląsku. 12-letnia dziewczynka zasłabła w wodzie i topiła się w basenie, z którego została wyciągnięta przez ratownika. Była reanimowana i została przewieziona do szpitala.

Dziewczynka zmarła w sobotę we wrocławskim szpitalu. Trwa prokuratorskie śledztwo w tej sprawie. Na miejscu zdarzenia prokuratura przeprowadziła eksperyment procesowy. Jak podała „Gazeta Wrocławska”, powołując się na prokuratora Piotra Pietrykiewicza, eksperyment „miał wyjaśnić, czy basen został zbudowany poprawnie oraz czy systemy odprowadzające i filtrujące wodę mogły stanowić zagrożenie dla przebywających w wodzie osób”. Wyników eksperymentu nie ujawniono.

Jak informuje z kolei Radio Wrocław, biegły, który był na miejscu wypadku, wskazał, że „włosy 12-latki, nurkującej blisko wlotu wody, dostały się do rurociągu”.

12-latka z mamą przebywała na feriach. Pochodziła z okolic Otwocka.

źródło:
Zobacz więcej