RAPORT

Wojna na Ukrainie

Mężczyzna podejrzany o handel amfetaminą zwolniony z aresztu. Poprzednio został uniewinniony

Podejrzanemu grozi do dziesięciu lat więzienia (fot. policja.pl)
Podejrzanemu grozi do dziesięciu lat więzienia (fot. policja.pl)

Po tym, jak na przełomie roku sąd uniewinnił 37-latka od oskarżenia o posiadanie kilograma amfetaminy, policja zatrzymała tego samego mężczyznę w podobnej sprawie. W mieszkaniu Bartosza K. śledczy znaleźli niemal siedemset gramów tego samego narkotyku. Jednak zdaniem sądu podejrzany nie powinien trafić do tymczasowego aresztu.

Milimetry od śmierci. „Alarm!” demaskuje gabinet kosmetyczny grozy

Powiększenie ust, wyszczuplenie policzków, wstrzyknięcie botoksu – wszystko znacznie taniej niż u konkurencji. Właśnie niskie ceny kusiły kobiety,...

zobacz więcej

W pierwszej sprawie K. został prawomocnie uniewinniony, ponieważ – zdaniem sądu – policja popełniła wówczas błędy, zbierając dowody w sprawie.

Teraz jednak w mieszkaniu mężczyzny znaleziono niewiele mniejszą porcję amfetaminy oraz ponad trzydzieści gramów marihuany. Choć sąd rejonowy aresztował 37-latka na dwa miesiące, to Sąd Okręgowy w Słupsku uchylił tę decyzję i Bartosz K. wychodzi na wolność.

Decyzja jest prawomocna. Podejrzanemu grozi do dziesięciu lat więzienia. Prokuratura zarzuca mu również wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków.

Z decyzji sądu o zwolnieniu z aresztu zadowolony jest obrońca 37-latka. – Z dużą ostrożnością podchodziłbym do twierdzeń policji prokuratury w tej sprawie - mówi mecenas Bartosz Fieducik, cytowany przez Radio Gdańsk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej