Raport

Epidemia koronawirusa

Credit Agricole nie złoży oferty na mBank

Realne zainteresowanie mBankiem jest mniejsze, niż wcześniej się wydawało i Commerzbank może nawet odłożyć tę transakcję, bo jedyną poważną ofertę miał złożyć tylko Bank Pekao (fot. arch.PAP/CTK)

Credit Agricole nie złoży Commerzbankowi oferty na przejęcie mBanku – potwierdził oficjalnie Philippe Brassac, prezes tego trzeciego co do wielkości banku Europy. O decyzji poinformowała we wtorek „Rzeczpospolita”.

Commerzbank: Rok na sprzedaż mBanku

Niemiecki Commerzbank chce sprzedać udziały w swojej spółce córce, mBanku, do końca 2020 r. – poinformował w wywiadzie dla dziennika „Frankfurter...

zobacz więcej

„Francuska grupa była wcześniej wymieniana jako potencjalny zainteresowany zakupem od Niemców czwartego co do wielkości aktywów banku w Polsce. Wśród chętnych były też m.in. kontrolowane przez państwo PKO BP i PZU z Pekao oraz amerykański fundusz private equity Apollo Global Management” – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Jak pisze dziennik, ze złożenia oferty wycofał się austriacki Erste Group. Wstępnie zainteresowane miały być też francuski BNP Paribas i holenderski ING Group, oba posiadające swoje banki w Polsce.

„Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że także BNP Paribas, drugi co do wielkości bank w Europie, nie złoży oferty na mBank. Trudno się tego spodziewać także po ING, który jako jeden z niewielu w Polsce rósł tu organicznie” – napisano.

„Rz” wskazuje, że potwierdzają się doniesienia „Frankfurter Allgemaine Zeitung” o tym, że realne zainteresowanie mBankiem jest mniejsze, niż wcześniej się wydawało i Commerzbank może nawet odłożyć tę transakcję, bo podobno jedyną poważną ofertę złożył tylko Bank Pekao (miały je przedstawić też fundusze Apollo i Blackstone).

„Tylko jedna oferta może wskazywać, że nie będzie wyczekiwanej przez rynek walki cenowej o mBank” – podał dziennik.

źródło:
Zobacz więcej