Raport

Epidemia koronawirusa

„Ludzie po prostu kupują samochody”. Sośnierz o przyczynach wykluczenia komunikacyjnego

Poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz (fot. PAP/Paweł Supernak)

Poseł Dobromir Sośnierz, odrzuca tezę, jakoby w Polsce istniał problem wykluczenia komunikacyjnego w mniejszych miejscowościach. W odpowiedzi na słowa posłanki Lewicy, Beaty Maciejewskiej, że w Polsce są miejscowości gdzie „idzie się na przystanek godzinę” i przez to ludzie są wykluczeni - parlamentarzysta Konfederacji stwierdził: Nie, ludzie po prostu kupują samochody.

Tu autobus przyjeżdża na telefon. Jedyne takie miejsce w Polsce [WIDEO]

zobacz więcej

Podczas dyskusji posłanka Lewicy Beata Maciejewska powiedziała, że w województwie pomorskim, z którego się wywodzi, „w 90 miejscowościach idzie się na przystanek godzinę”. – Są takie miejscowości, gdzie w ogóle nie dojeżdża transport publiczny. Ludzie są po prostu wykluczeni – przyznała.

Poseł Sośnierz odpowiedział, że w ramach walki z takim wykluczeniem ludzie powinni „po prostu kupować samochody”.

– Znowu marnujemy pieniądze na państwowe autobusy, które będą nieefektywne, zamiast dać ludziom zarobić – mówił parlamentarzysta. Ocenił, że gdyby ludzie zarabiali więcej wówczas ci, którzy dziś nie mają samochodów, mogliby je sobie kupić. – Ludzie jakoś dojeżdżają – mówił też poseł Konfederacji cytowany przez „Rzeczpospolitą”.

Na uwagę Adama Banaszaka z Porozumienia, że „gdyby wykluczenie transportowe było w możliwie dużej części zlikwidowane to napędziłoby to gospodarkę”, Sośnierz odparł, że to nieprawda. – To byłaby irracjonalna alokacja kapitału – ocenił.

źródło:
Zobacz więcej