Raport

Epidemia koronawirusa

Wielka Brytania ograniczy liczbę niewykwalifikowanych pracowników zza granicy

Rząd spodziewa się 90 tysięcy mniej imigrantów każdego roku (fot. Pixabay/Maël Balland)

Od przyszłego roku brytyjskie władze zredukują liczbę niewykwalifikowanych obcokrajowców pracujących na Wyspach. Rząd spodziewa się 90 tysięcy mniej imigrantów każdego roku – informuje „Gazeta Polska Codziennie”.

Bezrobotni nie szukają pracy

W pośredniakach zarejestrowanych jest 2,3 mln bezrobotnych. Z analiz przeprowadzonych przez urzędy pracy wynika, że nawet 65 proc. z nich nie jest...

zobacz więcej

W weekendowym wydaniu dziennika „The Sun” brytyjska minister spraw wewnętrznych Priti Patel opublikowała oświadczenie w sprawie pobrexitowej polityki rynku pracy, jaką rząd zacznie wcielać w życie od 2021 roku, kiedy zakończy się proces przejściowy między Londynem a Brukselą.

– Zbyt długo brytyjskie firmy polegały na tanich, niewykształconych pracownikach zza granicy, nie inwestując w tutejszych specjalistów. Przedsiębiorstwa wykorzystywały wolny przepływ osób po to, aby podcinać wam skrzydła, zabierając pracę i obniżając zarobki – zwróciła się do czytelników szefowa MSW.

Zgodnie z planem Londyn zamierza ograniczać liczbę obcokrajowców nie posiadających dostatecznych kwalifikacji zawodowych o 90 tysięcy każdego roku.

źródło:
Zobacz więcej