Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Koń poleciał pierwszą klasą [WIDEO]

Nie lada zdziwienie na pokładzie samolotu wywołał jeden z pasażerów lecących z Michigan do Kalifornii. Pierwszą klasą podróżował miniaturowy żywy koń o imieniu Fred.

Setki tysięcy nietoperzy terroryzują australijskie miasteczko

Setki tysięcy nietoperzy atakują miasteczko Ingham w Queensland na północnym wschodzie Australii – pisze w piątek BBC. Mieszkańcy boją się...

zobacz więcej

Zwierzaka zabrała na pokład niejaka Ronica Froese, która wcześniej przygotowywała go do podróży na dużych wysokościach.

– Wykupiłam bilet z dodatkowym miejscem na nogi i ramiona, ponieważ była to jego pierwsza podróż samolotem i chciałam, żeby miał dużo miejsca i czuł się komfortowo – powiedziała Froese telewizji WXMI.

Fred, służący jako hipoterapeuta, został na tę okazję ubrany w specjalny kombinezon. Jego właścicielka przyznała, że wszyscy na pokładzie zachowywali się bardzo miło. – Doświadczenie było o wiele lepsze niż się spodziewałam – przyznała.

Media zwracają uwagę, że wkrótce Fred nie będzie mógł już latać samolotami. Departament Transportu Stanów Zjednoczonych ogłosił plany zaostrzenia przepisów dotyczących podróżowania ze zwierzętami pomocnikami, wkrótce na pokład będzie można zabierać wyłącznie psy pomagające osobom niepełnosprawnym i to wytrenowane do lotów samolotem.

źródło:
Zobacz więcej