RAPORT

Kampania 2020

Najbogatszy człowiek świata przekaże 10 mld dolarów na walkę ze zmianami klimatu

Majątek Jeffa Bezosa oceniany jest na ponad 130 miliardów dolarów (fot. arch.PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)

Szef Amazona Jeff Bezos oznajmił, że przeznaczy 10 mld dolarów, czyli około 8 proc. jego aktywów na walkę ze zmianami klimatu. Pieniądze, za pośrednictwem specjalnego funduszu, mają być przeznaczone między innymi na badania naukowe i działalność aktywistów.

Alkohol sposobem na globalne ocieplenie?

Wydajne przerabianie dwutlenku węgla na alkohol może pomóc w rozwiązaniu problemów dotyczących środowiska naturalnego – informuje pismo „Nature...

zobacz więcej

„Chcę współpracować z innymi zarówno w intensyfikowaniu znanych już jak i w poszukiwaniu nowych sposobów walki z dewastującym wpływem zmian klimatycznych na tej planecie, którą wszyscy zamieszkujemy” – napisał Bezos na Instagramie. Dodał, że dystrybucja pieniędzy, za pośrednictwem funduszu Bezos Earth Fund, rozpocznie się latem.

Bezos podkreślił, że walka ze zmianami klimatu będzie wymagać współdziałania wielkich koncernów, małych firm, państw narodowych, organizacji międzynarodowych a także pojedynczych ludzi.

Majątek Bezosa, uważanego za najbogatszego człowieka na świecie, oceniany jest na ponad 130 miliardów dolarów, tak więc zadeklarowana suma stanowi prawie 8 procent jego fortuny.

W ubiegłym roku Bezos zapowiedział, że Amazon, gigant detalicznej sprzedaży internetowej, stanie się neutralny pod względem emisji związków węgla do atmosfery do roku 2040. Firma ma między innymi zakupić 100 tysięcy elektrycznych pojazdów dostawczych.

Walka ze zmianami klimatu na świecie stała się w ostatnich latach popularna wśród amerykańskich miliarderów. Wcześniej przeznaczenie poważnych sum na ten cel zdeklarowali między innymi szef Microsoftu Bill Gates, nowojorski miliarder, biznesmen i polityk Michael Bloomberg oraz magnat giełdowy Tom Steyer.

źródło:

Zobacz więcej