Raport

#FabrykahejtuPO

Hamas włamał się do smartfonów izraelskich żołnierzy

Jeden z wojskowych twierdzi, że to był trzeci tego typu atak hakerski Hamasu w ostatnich latach (fot. Pexels)

Dziesiątki izraelskich żołnierzy padły ofiarą ataku hakerskiego Hamasu. Palestyńczycy włamali się do telefonów wojskowych. Izraelska armia twierdzi, że nie zdołano wykraść ważnych danych, ale media zwracają uwagę, że nie ma niezależnego potwierdzenia tej informacji.

Palestyńczycy krytykują plan Trumpa. „Narusza prawo międzynarodowe”

Premier Autonomii Palestyńskiej Mohammed Sztajeh potępił propozycję pokojową prezydenta USA Donalda Trumpa przed jej ujawnieniem we wtorek. Ocenił,...

zobacz więcej

Przedstawiciele izraelskiej armii potwierdzili, że bliżej nieokreślona liczba żołnierzy otrzymała zdjęcia młodych, atrakcyjnych kobiet. Miały one zachęcać wojskowych do nawiązania znajomości i do wymiany zdjęć. Gdy Izraelczycy otwierali link, służący rzekomo do ściągnięcia niezbędnej aplikacji, wówczas hakerzy uzyskiwali dostęp do danych w telefonie.

Armia potwierdziła też, że fikcyjne izraelskie kobiety pisały do żołnierzy łamanym językiem hebrajskim, dlatego tłumaczyły, że mają kłopoty ze wzrokiem, by się uwiarygodnić. Wojsko twierdzi, że Palestyńczykom nie udało się wykraść żadnych ważnych informacji. Gdy armia odkryła atak hakerski, pozostawiła część działających telefonów pod obserwacją, żeby uzyskać więcej informacji o sprawcach.

Jeden z izraelskich generałów twierdzi, że był to trzeci tego typu atak hakerski Hamasu w ostatnich latach.

Rządzący Strefą Gazy radykalny palestyński Hamas formalnie nie uznaje istnienia państwa Izrael i dąży do jego zniszczenia. Wzajemna wrogość doprowadziła w ostatnich 12 lat do trzech konfliktów zbrojnych na szeroką skalę.źródło:
Zobacz więcej