Raport

Epidemia koronawirusa

GIS wycofał z rynku tajskie mrożonki

Produkty zostały dostarczone do odbiorców w Polsce przez dostawców z Holandii i Danii (fot. gis.gov.pl)

Główny Inspektor Sanitarny poinformował, że wycofuje produkt o nazwie „Tyj Spring Roll Pastry” z rynku ze względu na brak informacji o obecności składnika alergennego – mleka.

GIS wycofał produkt BIO. Wykryto w nim gluten

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży produktu Bio Cukier Kokosowy z powodu stwierdzenia w nim glutenu. Ostrzega, że...

zobacz więcej

„Produkty »Spring Home TYJ SPRING ROLL PASTRY«, mrożone, zawierają w swoim składzie białko mleka (kazeinę). Na etykiecie nie umieszczono jednak odpowiedniej informacji dotyczącej obecności składnika alergennego – mleka” – napisał GIS na stronie internetowej.

Jak zaznacza dalej, produkty zostały dostarczone do odbiorców w Polsce przez dostawców z Holandii i Danii, którzy wycofują je z obrotu. Z kolei Państwowa Inspekcja Sanitarna nadzoruje wycofanie produktu z obrotu w Polsce.

Według zaleceń GIS odbiorcy w Polsce powinni wstrzymać dalszą sprzedaż tych produktów, bo spożycie tego produktu przez osoby z alergią bądź nietolerancją na mleko lub jego składniki może wywołać u nich reakcję alergenną.

Producentem jest Tee Yih Jia Food Manufactering Pte Ltd, Singapur.

źródło:

Zobacz więcej